Muhteşem Web Siteleri Derlemesi (4)

Bu liste ekşi sözlükteki “az kişinin bildiği muhteşem web siteleri” başlığından ve benlacivert.com'dan derlenmiş, yasal olmayan içerikler elenmiştir. Eğlenceli bir liste olması dileğiyle.

1 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
2 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
3 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

100 Years of Rock: 100 yıllık rock tarihi boyunca ortaya çıkan türlerin birbirleriyle nasıl bağlantılı olduklarını gösteren büyük bir şema var ve o türe tıklayarak neye benzediğini dinleyebiliyorsunuz.
Geo Cron: M.Ö. 3000 yılından günümüze istediğiniz bir yılı yazıyorsunuz, o yıla ait dünya haritası karşınıza çıkıyor.
Geoguessr: Sizi Dünya üzerinde bir yere bırakıyor ve orayı tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Eğlenceli bir oyun.
Here is Today: Evrenin varoluşundan günümüze geçen süreyi basit ama etkileyici şekilde gösteriyor.
ifixit: Neyi nasıl tamir edebileceğinizi gösteren bir site, arabadan, laptop'a, tablete ve fotoğraf makinesine hatta düğme dikmeye kadar...
Lifehack: Hayatınızı kolaylaştıracak bir sürü ipucu bulunduran web sitesi.
Microwave This: Mikrodalga fırına atılmış şeylerin listesi. Tıklayın ve ampulden pastel boyaya kadar bir sürü nesnenin kızartılışını izleyin. Süpriz sonuçlar var.
Muscle Wiki: Kas çalıştırma üzerine bir ansiklopedi diyebiliriz. Giriş sayfasından cinsiyetiniz ve çalıştırmak istediğiniz kası seçiyorsunuz, o kası çalıştırmaya uygun egzersizi gösteriyor.

Radiooooo: Haritadan bir ülke, aşağıdaki bölümden bir dönem, soldan da ruh halinizi seçin. Arkanıza yaslanın. Gerisi radiooooo'nun sorumluluğunda...
Scent Map: Kullandığınız ya da kullanmayı düşündüğünüz parfümler için öneriler sunan bir site. tarzını seçiyorsunuz size parfüm öneriyor.
The Nicest Place on the Internet: Yalnız, mutsuz, terk edilmiş hisseden var mı? Siteyi tam ekran yapın ve bırakın site sizi rahatlatsın. İnternetteki en güzel yere merhaba deyin!
Unit-Conversion: Bir birimi diğerine çevirme konusunda aşmış site.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör