Muhteşem Web Siteleri Derlemesi (3)

Bu liste ekşi sözlükteki “az kişinin bildiği muhteşem web siteleri” başlığından derlenmiş, yasal olmayan içerikler elenmiştir. Hoşuma gidenleri on beşer on beşer paylaşmayı düşünüyorum. Eğlenceli bir liste olması dileğiyle.

1 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
2 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
4 numaralı derlemeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

All The Free Stock: Herkesin bilmesi gereken sitelerden birisidir. Sitede "Creative Commons" lisanslı on binlerce ücretsiz fotoğraf bulunuyor.
Coffitivity: Çeşitli ortamlardaki kalabalıkların uğultusunu dinleme imkanı sağlayan bir site. Evde yalnız hissedenlere ilaç gibi gelecek.
Fake Update: Sahte güncelleme ekranı. Bu ekranda fare görünmez, enter'a basılırsa sahte mavi ekran belirir. ESC çalışmıyor. F11'e basmayı unutmayın.
Flat Icon: Binlerce ikonu farklı formatlarda (png/svg/eps/psd) ücretsiz indirebilirsiniz. Şimdilik 176,654 adet vektör ikon bulunuyor.
Geçmiş Gazete: Bilinen sitelerden biri lakin yine de duyanlar duymayanlara anlatsın düsturu ile yer vermeye karar verdim. Adından da anlaşılacağı üzere geçmiş gazete küpürlerini bulabileceğiniz güzel bir çalışma.
Great Language Game: Farklı dillerin haber bültenlerinden alınmış ses kayıtları üzerinden o dili tahmin ederek oynayabileceğiniz bir oyun.
Histography: Farklı konulardaki önemli olayları kronolojik olarak görselleştirmiş bir site, mouse tekerleğini çevirerek zaman aralığını arttırabiliyorsunuz. Önemli olaylar daha büyük noktalar olarak temsil edilmiş ve de soldaki istatistiklere göz atmayı unutmayın.
How Many People are in Space Right Now: Uzayda kaç insan var? Bu insanlar kim? Güncel olarak öğrenmek için bir kaynak. Sanırım internetin en yararlı ikinci sitesi. İlki için tam buraya tıklayabilirsiniz.
Insecam: Dünyadaki on binlerce güvenlik kamerasını (Türkiye de dahil) izleyebileceğiniz bir site. FAQ bölümüne bakarak site hakkında ve bu kamera verilerini nasıl aldıkları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
Learners TV: Aslında kendime saklamayı sevdiğim sitelerden biridir ama elbette çok sevgili TS üyeleri ile de severek paylaşacağım. Hemen hemen aklınıza gelecek tüm temel disiplinlerle ilgili dersleri (video, animasyon, pdf) bulabileceğiniz site. C++ derslerinden tutun da immünoloji derslerine kadar çoğu şeyi bulabilirsiniz. Yukarıdaki menü çubuğunu kullanmayı unutmayın.
Mathway: İstediğiniz matematik problemini girin, çözümünü görün.
My Fridge Food: Buzdolabınızda olanları yazıyorsunuz ve site size uygun tarifleri çıkartıyor. Maalesef menemen yok.
The True Size: İstediğiniz ülkeyi alıp dünya haritası üzerinde istediğiniz yere taşıyarak her ülkenin gerçek boyutlarını tam olarak anlayabileceğiniz bir site. Böylece dünyayı düzleme aktarırken yaşanan boyut artışını/kaybını tolere edebilir, gerçek boyutları anlayabilirsiniz. Mutlaka deneyin, şaşıracaksınız.
Wiki Loc: Dünyanın dört bir tarafından yürüyüş, dağ bisikleti ve birçok diğer aktivite için rotalar bulabileceğiniz güzel düşünülmüş bir site. Kullanıcıların yorumlarını, puanlarını değerlendirip rota hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Worn on TV: Dizi ve filmlerde giyilmiş kıyafetlerin aynısını nereden bulabileceğinizi öğrenin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör