MP4 AVI’ye Nasıl Dönüştürülür?

Sponsorlu İçerik

AVI formatı dosyayı, kalitesi bozulmadan sıkıştırılmış bir biçimde tutar. Ancak, aynı dosyaları çeşitli uygulamalarda oynatırken, formatın birçok cihazda geçerli olmadığını göreceksiniz. Aynı dosyayı MP4'e dönüştürdüğünüzde, tüm cihazlarda kolaylıkla kabul edildiğini ve sorunsuz oynatıldığını göreceksiniz. Bu nedenle, tüm videolarınızı MP4 formatında tutmanız tavsiye edilir, böylece istediğiniz herhangi bir cihazla dosyalarınızı sorunsuz şekilde oynatıp çalıştırabilirsiniz.

AVI formatını MP4'e Dönüştürme Yöntemleri;

Wondershare Video Converter Ultimate

Wondershare Video Converter Ultimate, en iyi videolarınızı istediğiniz formata dönüştürmenizi sağlar. Dönüştürülen videoların orijinal kalitelerini korumasını sağlar ve ekran kaydedici, GIF yaratıcı gibi çeşitli diğer işlevleri de desteklerler. Videoyu kullanmadan önce, kullanıcının ihtiyacına göre özelleştirmek için düzenleme seçeneklerini de içerir.

AVI formatındaki bir videonun MP4'e nasıl dönüştürülebileceğini anlamak için aşağıdaki adımlara göz atalım:

Adım 1: Resmi web sitesinden Wondershare video dönüştürücüsünü indirin ve cihazınıza kurulumunu yapın.

Adım 2: Cihazınıza AVI formatındaki videolarınızı eklemeye başlayın + Dosya ekle olarak adlandırılan seçeneği tıklatarak videoları programa aktarabilir veya dönüştürücü penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz.

Adım 3: Şimdi aşağı ok simgesini seçin ve tüm görevleri dönüştür seçeneğine tıklayın ve ardından sol kenar çubuğunda gösterilen MP4 formatını seçini ve ardından videonun sağ bölümünden video çözünürlük kalitesini seçerek dönüştürme işlemini bekleyin.

Adım 4: Şimdi convert seçeneğine tıklayın ve dönüştürme işlemine başlayın. Dönüştürülen videoların ilerlemesini, yazılımın ana ekranından kontrol edebilirsiniz. Videolarınızın keyfini cihazınızda MP4 formatında birkaç saniye içinde çıkarın.

En iyi video dönüştürücülerden biri olmaya başlayan Wondershare video dönüştürücü, kullanıcıları için kaliteli bir dönüşüm sağlar ve güçlü yazılımı sayesinde 1000'den fazla dönüşüm formatını destekler. En iyi yanı, videoları dönüştürüldükten sonra kullanmaya başlamak için doğrudan cep telefonunuza aktarabilmenizdir. Bazı kullanıcılar yazılımı biraz pahalı buluyor, ancak satın almadan önce ücretsiz sürümlerini denediklerinde gerçek ürünün ne kadar iyi olduğunu ve buna değdiğini anlıyorlar.

2. Wondershare free video converter:

Wondershare ücretsiz video dönüştürücü, kullanıcılar için bir deneme sürümü sunuyor. Bu sürüm dönüştürücünün tüm özelliklerine kısıtlı bir erişim imkanı tanıyor. Wondershare ücretsiz video dönüştürücüsü, rakiplere kıyasla 30x hızdaki videoları dönüştürebilir ve tüm birincil işletim sistemi arabirimlerini destekler. AVI dosyalarını MP4'e dönüştürmek için aşağıdaki adımlara bir göz atalım:

Adım 1: Üst kısımda Wondershare video converter ultimate sürümünü anlattığımız kısımdan resmi indirme linkine tıklayıp yazılımı bilgisayarınıza indirin. Kurulum sonrası, AVI formatındaki videoları sistemden içe aktarmaya başlayın; programdaki + Dosya ekle sekmesine tıklayarak veya dosyaları sürükleyip bırakarak video dönüştürmeye adım atabilirsiniz.

Adım 2: Format seçeneğine tıklayıp çıktı almaya uygun dosya formatlarını görebilirsiniz, devam etmek için seçeneklerden birine tıklayabilirsiniz. Tabiki burada MP4 seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Adım 3: AVI dosyalarını MP4'e dönüştürmek için şimdi tüm seçimleri dönüştür seçeneğine tıklayın ve birkaç dakika içinde verilerinizi istediğiniz formatta kaydedin.

Wondershare ücretsiz video dönüştürücüsü, kullanıcının kişiselleştirme seçimine göre videoları dönüştürmesini ve düzenlemesini sağlar. Ücretsiz sürümündeki Wondershare free video converter, kullanıcılara hizmet verecek sınırlı özelliklere sahiptir ve bu, kullanıcıların deneme sürümüyle ultimate sürümünün aynı özelliklere sahip olduğu yanılgısına düşmesini sebep olur.

3. Online Video Dönüştürücü Kullanma:

Herhangi bir cihaza kurulum gerektirmeden video dönüştürmeye olanak sağlayan online video dönüştürücüler, çok az adımda ve profesyonel bir program kullanma becerisi gerektirmeden dönüştürme yapmaya olanak sağlar.

AVI dosyalarını MP4'e dönüştürme adımlarını inceleyelim:

Adım 1: Online video dönüştürücüyü tarayıcılardan birinde açın, + Dosya ekle üzerine tıklayın ve pencereye AVI dosyalarını eklemeye başlayın.

Adım 2: Eklendikten sonra, bu dosyaları dönüştürmek için MP4 formatını seçin.

Adım 3: Dosyaları dönüştürmeye başlamak için convert sekmesine tıklayın.

Adım 4: Artık ekran MP4 formatındaki dosyalarınızı Dropbox'a kaydetmenize veya cihazınıza indirmenize izin verecektir.

Bu üçünün dışında çevrimiçi olarak birçok video dönüştürücü var ve birçok dosya biçimini destekliyorlar. Wondershare video dönüştürücüsünün en önemli özelliği, diğer dönüştürücüler tarafından oluşturulan son ürünün kalitesi ve cihazlar arasında senkronizasyondaki sorunlar nedeniyle bunlar arasında en iyi video dönüştürücü olarak kabul edilir. Diğer video dönüştürücülerden farklı olarak, Wondershare video dönüştürücüsü herhangi bir cihaza indirilebilir ve tüm yaygın işletim sistemlerini destekler. Kullanıcılar YouTube videolarını indirebilir ve istedikleri videoları DVD’ye yazabilir. Bu işlevselliklerin tek bir yazılım altında bulunması oldukça nadir görülen bir durumdur. Program, herhangi bir televizyon, oyun sistemi veya alıcı kutusuyla bağlantı kurma becerisine sahiptir ve ayrıca dönüştürdüğünüz favori videolarınızı manuel olarak müdahale etmeden TV'nize kablosuz olarak aktarmanıza olanak tanır.

Bir video düzenleyicisinde bulunması gereken en iyi özellikler Wondershare video dönüştürücüde vardır. Wondershare, tam özellikli video editörlerinden birini sunar ve dönüşüm sırasında uygulanacak gerekli düzenleme araçlarını da içerir. Uygulama ayrıca, parlaklığı ve kontrastı değiştirme, düzeltme, kalite ayarlama ve videolara altyazı ve watermark (filigran) ekleme yeteneğine sahiptir. Bu düzenleme özelliklerinin tümü videolarınızı istediğiniz gibi yapmanızı sağlar. Wondershare video converter ultimate kullanarak, videoları bir formattan diğerine dönüştürmek bu iş için verebileceğiniz en iyi karardır.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör