Millenicom Fiber Deneyimi

Neden Millenicom'dan açtırdım?

Üniversite okuduğum şehirde bu sene eve çıktım ve internet bağlatmam gerekti. Evimde normalde Turknet VDSL kullanıcısıyım 35 mbps hız alıyorum. Burada da turknet açtırıp kendime referans kodu verip 1 ay bedava kazanmayı düşünüyordum ama sitesinden altyapı sorgulaması yaptığımda yeni çıkacağım eve internet hizmeti vermediklerini gördüm. Geriye sadece Turk Telekom ve Millenicom kalıyordu.

Açtırma Süreci

İnternetten altyapı kontrolü yaptırdıktan sonra millenicom'u aradım, fiber altyapıda olduğumu söylediler. Sözleşme şartlarını vs. okudular işin garip kısmı da burada başlıyor. Herhangi bir belge vs vermedim kendilerine imza da atmadım, sadece TC kimlik numaram ile abonelik başvurum alındı ve başka herhangi bir bilgimi istemediler.

Altyapıyı telekomdan kiraladıkları için telekom yetkililerinin geleceğini ve başka bir şey yapmama gerek kalmayacağı söylendi ama defalarca kendilerini aramak zorunda kaldım. Başvurunun üçüncü günü bir telekom görevlisi tarafından adres teyidi için arandım ve sisteme adresimi yanlış girdiklerini öğrendim. Millenicomu tekrar arayıp adresi düzelttirdim. İki gün sonra tekrar telekomdan arandım ve yine sistemde yanlış adres olduğu söylendi. Bu şekilde bir hafta geçtikten sonra telekom görevlisi gelip modemimi bağladı ve internetimi açtı.

 

Modem

Fiber altyapı yüzünden kendi modemimi ya da satın aldığım herhangi bir modemi kullanamayacağım bu yüzden mecburen kiralamak zorunda olduğum söylendi. Aylık +9 TL olarak faturaya bu ücret yansıyacak.

Modemi henüz detaylı inceleme fırsatım olmadı ama şimdilik memnunum. TP-Link Archer C5w model. Telekom yetkilisinin kurulumundan sonra ssid ve şifre değişimi dışında arayüze girme ihtiyacım olmadı etherneti taktığım anda internete erişimim sağlandı.

 

Hız

Altyapım 100 Mbps destekliyordu ben 35 Mbps taahütsüz tarife ile abone oldum şu ana kadar vaadedilen hızın çok altında bir hıza düştüğü olmadı. Upload 3.3 olarak gördüm. Torrent ve Netflix'te de herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şu ana kadar memnunum.

https://www.speedtest.net/result/8662618508

 

Fiyat

Ben 35 Mbps Taahütsüz pakete 79 liraya abone oldum +9 lira da modem kiralama ücreti var. Toplamda aylık 88 TL fatura gelecek. Bunun dışında fiber internet kurulumu için 120 TL 4 taksitle istendi. İlk ay bedava kampanyası 120 liralık kurulum masrafını biraz da olsa görmezden gelmemi sağladı.

Bunun dışında 100 Mbps Taahütsüz pakete de ayda 100 TL'ye geçebileceğim söylendi ama şu an için bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum.

 

Referans Kodum

(Yasaksa bu bölümü blogdan kaldırabilirim)

Eğer millenicomdan internet açtıracaksanız öğrenci evine arkadaşını getir kampanyası ile bir fatura göndermeyerek yardımcı olabilirsiniz. Kodu kullanırsanız +1 ay siz de ücretsiz internet sahibi oluyorsunuz.

 

Millenicom referans kodu: A524D661

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör