İngilizcenizi Geliştiren Siteler

Dil öğrenmek istek, sabır ve çalışmanın bir ürünüdür. Bu yolda size yardımcı olabilecek kendi kullandığım eğlenceli bazı siteleri derledim. Devamı gelecek. 🙂


Voscreen: Filmlerden, dizilerden ve kliplerden kısa kısa kesitler sunan bir site. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Wordtaboo: istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz ve önünüze o kelimenin geçtiği dizi ve film sahnelerini sunuyor.

Speechyard: Filmlerdeki diyaloglarla İngilizce öğrenmenizi sağlayan bir site. Altyazıda bilmediğiniz kelimenin üzerine geldiğinizde anlamını da gösteriyor.

Howjsay: İngilizce bir kelimenin nasıl okunduğunu dinleyebileceğiniz bir site. Ayrıca siz kelime yazdıkça başka kelime önerileri de veriyor.

Ivona: İngilizce kelimelerin telaffuzlarını farklı milletlerin aksanları ile dinleyebileceğiniz bir site.

Fraze it: Yazdığınız İngilizce kelimeyi harika şekilde kavratacak bir site. Anlamı, günlük kullanımı, okunuşu, akılda kalıcı resimler...

Babadum: Oyun oynayarak İngilizce kelimeler öğrenin.

Oglaf: İngilizce karikatürler okuyabileceğiniz bir site.

Poop Fiction: Bir tuvalet süresi kadar minik ve basit hikayeler barındırmakta. Tuvaletteki vakti değerlendirmek için ideal.

Goodreads Quotes: Özlü söz okumaktan keyif alanlar için ideal. Çeşitli anahtar sözcüklerle, konusuna göre veya söyleyeni aratarak birçok söze ulaşabiliyorsunuz.

Grammarly: Cümlelerinizdeki dil bilgisi hatalarını görerek düzeltebileceğiniz bir chrome eklentisi.

engVid: Bu daha çok "İngilizce öğreten siteler"den olsa da buraya eklemekte fayda var. Birçok konu ile ilgili (sayılabilen nesnelerin açıklamasından tutun da "shit" kelimesinin kullanımına kadar) bine yakın video ders bulunmakta.


Peki siz İngilizcenizi geliştirmek için hangi siteleri, uygulamaları kullanıyorsunuz? Değerli katkılarınızla bu listeyi geliştirelim, İngilizce bilmeyen kalmasın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör