Oyunun Yeni Kuralı Omen 15

Tanıcıtı Reklam

HP'nin 2016 yılında piyasaya sürdüğü ve yeni teknolojilerle sürekli güncellediği OMEN 15, dünyanın dört bir yanındaki ciddi oyuncular için sürükleyici ve kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor.

OMEN, birçok oyuncu bilgisayarının aksine, sadece 20 mm kalınlığındaki yapısı ile taşınabilirlikten ödün vermiyor. Performansı ise masaüstü sistemler ile yarışacak kadar yüksek.

Yüksek performansın, ince ve taşınabilir bir tasarım ile birleşmesinde kuşkusuz, kullanılan donanımların payı büyük. OMEN 15 (15-dh0006nt), 9. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci ile geliyor. Böylece hem tek hem de çok çekirdekli işlemciler için optimize edilmiş uygulamalarda yüksek performans sunuyor.

Oyun oynarken, aynı anda oyunlarını yayınlamak için ek yazılımlar kullanan oyuncular için de 9. nesil Intel® Core™ i7 işlemciler , çoklu uygulama performansı konusunda en iyi deneyimi sunuyor.

Oyun sistemlerinin kalbinde yer alan ekran kartı ise OMEN 15'in en iddialı donanımlarından biri. OMEN 15, NVIDIA Max-Q tasarımına sahip GeForce RTX serisi ekran kartı seçenekleri ile sunuluyor. Max-Q teknolojisi ile OMEN 15 hem daha ince bir tasarıma kavuşuyor hem de ısınma gibi istenmeyen yan etkilerden uzak bir şekilde, masaüstü sistemlerle yarışan bir oyun performansı ortaya koyuyor.

Ekran kartının aynı zamanda NVIDIA GeForce RTX ailesinden olması, gerçek zamanlı ışın izleme gibi, oyun dünyasının yararlandığı en son teknolojilerin OMEN 15 ile sunulabilmesini sağlıyor.

OMEN 15’te toplamda 5 taraflı hava akışı sunan gelişmiş termal çözüm OMEN Tempest bulunuyor.

OMEN Tempest, yüksek performanslı oyun deneyimlerinde ortaya çıkan ısınma sorunlarının önüne geçerek, sistemin her zaman en yüksek performansını korumasını sağlıyor. Bu performansın önemli bileşenlerinden biri de daha büyük kanatlardan, 3 kademeli motordan ve akışkan dinamik parçadan oluşan yeni fan tasarımı.

OMEN 15, OMEN Command Center yazılımı ile geliyor.

Performans Kontrolü özelliği, soğutmayı ya da performansı artıracak şekilde fanın dönüş hızını yükseltiyor. OMEN Dinamik Güç ise oyunun o anda ne kadar güç tükettiğine bağlı olarak CPU ve GPU’ların enerji miktarını yöneterek, FPS’nin en yüksek seviyeye çıkmasını sağlıyor.

OMEN 15, oyun konforunu yükseltmek için arka aydınlatmalı ve anti-ghosting özellikli bir klavye ile donatılmış.

OMEN 15 Laptop ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör