Happy Mask Yumuşak Elastik Kulaklı Cerrahi Maske Deneyimlerim

Denediğim maskeler arasında fiyat fayda dengesi ile beni memnun eden bir maskeden bahsedeceğim. Happy Center market zincirinin Happy Mask adıyla kendi marketleri ve internet üzerinden piyasaya sunduğu maskelerini uzunca sayılabilecek bir süredir kullanıyorum.

Maske yapısıyla ilgili 3 katlı olduğunu Meltblown ve Spunbond filtrelerini içerdiğini aktarıyor. Yaptığım denemeler sonucunda bu söylenenlerin doğru olduğu denebilir. Burun teli kırılmıyor ve iyi şekil alıp düzgünce bir kapatma sağlayabiliyor.

Lastik kopması az yaşadım ve diğer maskelere göre kulağımda daha az tahribata sebep oldu diyebilirim. Maskenin ISO 13485:2016 medikal kalite sertifikası bulunuyor. Ancak bunun dışında bir özel sertifikası da yer almıyor. %99 oranında bakterilerden koruduğunu da iddia ediyor.

Maske elimdeki diğer maskelere göre daha büyük ve yüzümü düzgünce kapatan şekildeydi. Diğer bazı maskelerde daha önce boyut sorunu yaşamıştım. Tabii her insanın yüzü bir olmadığı için aynı tecrübe olmayabileceğini hatırlatmak isterim.

Kendini yumuşak elastik cerrahi maske olarak tanımlayan Happy Mask latex, naylon, klor içermediğini ve alerjiye sebep olmadığını belirtiyor. Full Ultrasonic maske sınıfında olduğu Türkiye topraklarında üretildiği de özellikle vurgulamış.

Happy Mask 50'li paketler halinde 15 lira dolaylarında satılıyor. Bir kutu kendi içerisinde 10'lu ayrı paketler barındırıyor. Çoklu alımda kutu fiyatı biraz daha uyguna gelebiliyor. Çeşitli renk, koku, artırılmış katman seçenekli varyasyonları da hali hazırda satışa sunulmuş.

Toparlamak gerekirse maskeler içerisinde uygun denebilecek bir fiyata yaşattığı tecrübe ile takdirimi kazanmayı başardı. Eğer sonraki üretimlerde kalitesi bozulmazsa alınabilecek bir maske olarak görüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler sağlıklı ve iyi bir hafta dilerim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör