Express Card üzerinden E-GPU ?

 

Teknoseyir ailesine selamlar!.Arkadaşlar.E-gpu olayına giriştim.Tabi daha AR-GE kısmındayım 🙂 Şimdi elimdeki laptobun Wi-fi kartı klavyesinin altında.Yani Wi-fi kartının takıldığı pci’dan bağlarsam laptop olarak kullanamam.Eskiyince zaten anakartı söküp,harici monitöre bağlayıp takılırım.Ama şuan günlük olarak kullanıyorum.Laptopta express card yuvası var.Burdan ekran kartını bağlayabilirim.Dock'u da güç kaynağına takılı bir şekilde evde bırakıp.Geldiğimde bilgisayarı sökmeden takıp kullanabilirim.İşim bittiğindede söküp devam.Oh ne güzel(!)Bu express card'ı kim icad ettiyse ellerinden öpmek lazım(!)

Birde güç kaynağı gerekiyor tabiki.O Allah’ın emri tabi.Ancak bu nedir? Zaten takıcağım notebook ilk nesil i7-740qm.Alacağım ekran kartı 300tl olucak.

Durum böyle olunca bende yan yollara baş vurmak istiyorum haliyle.Wi-fi karttının takılı olduğu PCI yuvasına takılan Dock’lara baktım.Acaba farklı bir yerden bağlanmaya imkan tanıyor mu?

Resimde dock’un aslında usb 3.0’dan bağlandığını anlamak güç değil.Ama forumlarda eski konulara baktığımda Recep Baltaş;1 USB 3.0’ın yetersiz olacağını ancak 2 tane USB 3.0 gerktiğini söylemiş.Ve konuyla alakalı bir proje için link vermiş.Ancak çalışma kaldırılmış.O herhalde Power Supply’olmadan bu işin böyle mümkün olabileceğini düşünmüş.

Sonuç olarak siz Teknoseyir ailesine sorum;

Şu aleti alıp laptopta USB 3.0 portu elde ettikten sonra,yukarıdaki 20tl’lık Riser Card’ı USB 3.0 üzerinden bağlayabilirmiyim?

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör