Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Tanıcıtı Reklam

Domain transferi yapmak isteyen web sitesi sahiplerinin uyması gereken birtakım koşullar bulunmaktadır. Alan adı sahipleri tarafından aktif olarak çalışan domainler için yapılan transfer başvurularındaki koşullar şu şekildedir.

Transfer koşullarından ilki ve en önemlisi son alan adı tescil tarihinin üzerinden 60 günün geçmesi gerekliliğidir. Bu kural dışına çıkmak kişiler için imkânsızdır. Alan adı transferi için bu şartı sağlayan kullanıcılar yaklaşık 7 gün sürecek transfer işlemi ile alan adlarını taşıyabilmektedir.

Web Hosting Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?

Web siteniz için alan adı ve tasarım işlemlerinizi tamamlarken bir yandan da sunucu alanı için size hizmet sunacak bir firma arayışına girmek zorundasınız. Tüm belge ve verilerinizi güvenli bir şekilde depolayacak ve web sitenize erişimi sürekli mümkün kılacak servis sağlayıcıyı seçerken oldukça dikkatli davranmanızda fayda vardır. Nitekim ihtiyacınız olan sunucu alanını doğru tespit edemeyen veya sunucu aksaklıkları nedeniyle web sitenizi sürekli erişime kapatan bir firma ile çalışmak istemezsiniz. Kiralayacağınız sunucunuzu bütün verilerinizi içine alacak boyutta seçmeli ve düzenli olarak bu sunucuyu güvende tutmalısınız. Hem bütçenizi hem de web sitenizin güvenliğini sağlayan sunucu size sağladığı alternatif hizmetlerle de farkını yansıtabilmelidir. Örneğin SSL sertifikaları ile ödeme sisteminizi güvende tutabilecek bir sunucuyu tercih etmek oldukça mantıklı olacaktır. Bu kapsamda hizmet alacağınız firmanın ihtiyaç duyacağınız ekstra hizmetler konusunda size yardımcı olup olamayacağını iyice araştırdıktan sonra karar vermelisiniz.

Domain Transferi ve Web Hosting Sistemi LimonHost ile Güvende!

Mevcut alan adınızı transfer etmek ve daha kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler çok basit! LimonHost ile iletişim kurarak hosting ve domain konusundaki taleplerinizi hemen iletebilir ve kısa sürede kapsamlı çözümler ile web sitenizi güvence altına alabilirsiniz. Uygun fiyatlı domain transferi ve ücretsiz alan adı tescili hizmetleri ile farkını ortaya koyan LimonHost, birden fazla web sitesine sahip kişiler için de tek panelden yönetim fırsatı sunuyor. Domain transferini hızlı ve güvenilir bir şekilde 3 adımda kolaylıkla gerçekleştiren LimonHost 7/24 müşteri desteği ile de her an yanınızda olduğunu gösteriyor. Hızlı ve güvenilir domain transferi hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BeğenFavori Paylaş
Tüm blog yazılarını gör