Banka Hesap Bilgilerini Güvende Tutma Tavsiyeleri!

Herkese merhaba. Günümüzde banka artık hayatımızın bir parçası oldu. Alışveriş yapıyor,sevdiklerimize para aktarıyor,yatırım  yapıyoruz. Peki ya güvenlik...

 

Belki bizler dikkat ediyor bilgimiz var fakat bilmeyen o kadar çok insanımız var ki! Bir nebze de olsa onlara rehber olması açısından bildiklerimi aktarmayı borç bildim. Sonuçta kimsenin canı yansın istemeyiz!

Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ise şöyle:

Mümkün olduğu kadar banka hesabımızdaki "Vadesiz Hesap" bakiyesi sıfır (0) olsun. Sadece alışveriş yapacağınız miktar olsun.

 

Çoğu banka yılda bir defa kart değişimi için ücret talep etmez dolayısı ile yeni kart talep ediniz! (Bankanız ile görüşün yine de.)

 

•Güvenmediğiniz Pos cihazına kartınızı takmayınız.

 

Sanal alışveriş için mutlaka kontrol ediniz yeterli güvenlik seviyesi ne durum da.

 

En geç haftada bir defa olmak üzere hesap hareketlerini kontrol ediniz.

 

Şüphelendiğiniz sanal ya da market v.b. satış yapanlar var ise mutlaka gerekli yerlere bildirin üşenmeyin. Çünkü herkes sizin gibi dikkatli olmayabilir ve canı yanabilir.

 

Kullandığınız banka'nın mobil uygulamasını daima güncel tutun. Sakın ihmal etmeyin ertelemeyin.

 

İş yeriniz de toplum için de banka ile işiniz bitince çıkış yapın uygulamadan. Tamam belki bir şey olmayabilir ama siz işi sağlam tutun.

 

İnternet şubesine girişte sanal klavyeyi kullanınız.

 

Sanal alışveriş yapılmayacak ise alışverişe kapatınız.

 

Şimdilik bunlar. Umarım faydalı olur. Varsa sizlerin tavsiyeleriniz ekleme yaparım. Hepinize sağlıklı,mutlu,huzurlu günler dilerim. 🙂 

Lütfen kendinize iyi bakın. 🙂

#banka #güvenlik #aklınızdaolsun #verigüvenliği

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör