Android Cihazlar için Live (Hareketli) Wallpaper Yapma

Uzun zamandır telefonda arka planın resim olmasından sıkıldım. Metrobüste giderken aklıma takıldı. Neyse telefonda ki hareketli temalara baktım. Mağazaya girdim orda da istediğimi bulamadım.

Daha sonra eve geldiğimde aklıma tekrar gelince hemen internetten baktım. Ovvvvv soogoood dedim. Ve Custom Live Wallpaper Creator programını buldum. Ücretsiz ve free olarak dağıtımı yapılan http://www.customlivewallpapercreator.com adresinden indirebilirsiniz. Program gerçekten güzel çaılıyor ve size ücretsiz yine APK olarak çıktıyı sunuyor. Her hangi bir sınırda yok.

Programda video, gif,  resim ve salla değişsin gibi çok yönlü özellikli APK dosyasının istediğiniz ikon ve sürüm numarası ile de özelleştirmeyi sağlıyor.

Şimdi gelelim nasıl oluyor yahu? Eee indirdim neyapacağım derseniz de şunları sılayayım.

İstediğiniz bir video uzantısı ne olursa olsun MP4 formatın da Android için çevrilmiş videoyu da ekleyebiliyoruz. Çok önemli bir husus da öyle bir saat video koymayın. 15 saniye 20 saniye veya 2 dakikaya kadar olması pil olayının da en güzel noktasıdır. Ama tavsiyem 20 saniye güzel seçim olacaktır.

 

 

 

 

Burda telefon çözünürlüğü çok önemli. O yüzden koyduğunuz fotoğraflar veya videolar hatta gif de dahil dikkat edilmeli.

Mesela ailenizle yaşadığınız güzel bir videoyuk olarak çektiniz. Ve o an dediğiniz görüntüyü Camtasia da ekran ölçüsünü 1920x1080 değil de 1080x1920 olarak ayarlayın. Dikine olarak. Daha sonra seçtiğiniz videoyu 15 - 20 saniye olarak kesin. Ve ekran seçiminde videonun konumunu belirleyin. Sesi kapatın. Ve MP4 Youtube çıktısı olarak videoyu işleyin. Bu videoyu daha sonra programda ki Video sekmesini kullanarak programa ekleyin. Sürüm numarasını ismini vede sağ altta yer alan ayarlardan paket ismini com.livewallpaper.wallpaper gibi değilde com.tarikcanli.livewallpaper olarak düzenleyin.

 

 

Bu arada videoyu seçtiğiniz vakit biraz donma yapabilir. Ama i5 i7 bilgisayarlarda donma yapacağını sanmıyorum. Ve ikon bölümünde de PNG olarak 800x800 tutuyorum ben bir resim hazırlayın. Bu android telefonda aldığınız APK çıktısının telefonda seçtiğiniz resimle görüneceğini de unutmayın.

İyi günler.

 

#akış #livewallpaper #android

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör