0 (Sıfır) Kredi Notu ile Kredi Kartı Alabilme Rehberi

Herkese merhaba değerli güzel insanlar. Kabul etsek de etmesek de artık hayatımızın bir parçası haline geldi kredi kartları.Bazı web siteleri kredi kartı hariç izin vermeyebiliyor.Bir çok bankanın Debit (Banka kartı)  olanlara sanal kart olmayabiliyor. Sanal kart ile daha güvenli alışveriş imkânı sunuluyor. (Bazı bankalar da kredi kartı şart olamayabilir) Daha önce hiç kredi kartı kullanmamış ve Kredi notu olmayanlar için rehber olarak bu blog'u yazmaya karar verdim. 🙂
Enpara kredi kartı için başvuru yapıyorum,
"daha önceki kartlarınızın borcunuzu ödeyin,düzenli gelir"... v.b gibi cümleler... İyi de güzel kardeşim daha önce 1 Krş dahi kredi çekmedim kart kullanmadım. Açıkça desene kredi notun yok diye.
Enpara Kredi kartını incelemek için buradan:
E peki ne yapacağız kullanamayacak mıyız?
Elbette kullanabileceğiz. İşte detaylar. Sistem şöyle:siz bankaya teminat olarak belli meblağ veriyorsunuz ve ona göre kredi kartınız onaylanıyor. Çünkü puanınız olmadığı için banka kendisini garanti altına almak istiyor. Belli oran da meblağ bankaya ödeyerek garanti vermiş oluyoruz ve banka seve,seve kredi kartını onaylıyor.
Kredi kartımı nasıl aldığıma gelince. Araştırdım piyasayı ve Türkiye Finans Katılım Bankası olarak karar verdim.
Çünkü:
• Alt limit yok
•Şubeleri diğer bankalara göre sessiz ve sakin
Bu iki sebep ilgimi çekti.
Müşteri ilişkilerin de görevli oldukça nazik kibar ve ilgili idi. Tüm sorularıma içtenlikle ve samimi olarak tek,tek cevap verdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası Kartları için:

Limit olarak ne kadar isterseniz o kadar parayı hesabınız açılıp yatırıyorsunuz.
Sonra o para teminat olarak el konuluyor. Ta ki puanınız belli seviyeye gelene kadar ya da komple hesabınızı kapatana kadar dokunamıyorsunuz. O yüzden tüm nakdinizi yatırmayın. Tamam yatırdığınız kadar kredi limitiniz oluyor ama siz yine de hepsini yatırmayın. Kullandıkça zaten ilerde limit arttırımı yaparsınız gerekirse. Ayıp değil isterseniz ₺100 ile limitli kredi kartınız olabilir. Kendinizi zorlamayın!
Gerekli imzalar atılıp onaylanması için merkez müdürlüğe bilgileriniz gidiyor. Gün için de onaylanma durumu yüksek. Benim kartım 3 saatte onaylandı ve kartımın  hazırlandığı sistem de gözüküyor idi. 1 günde kart basılıp dağıtıma çıktı.
Son olarak,düzenli kullanarak kredi notunuzu bu sayede arttırabilirsiniz. Ne olur ne olmaz puanınız yüksek olsun hep. Kimseye eyvallah etmeden ihtiyacınız olunca evraksız,kefilsiz borç alabilirsiniz.(O an ki banka prosedürüne göre değişebilir durumunuz.)
Şöyle bir şey var zaten, evli olan yada ailesi ile olanlar,fatura ödeme,TL yükleme,market alışverişi derken kredi kartını aktif olarak kullanırlar. Öğrenci kardeşlerimiz, TL yükleme,yeme içme gibi aktif olarak kullanırlar ve kredi notları yükselir.
Kıymetli dostlar daha fazla uzatıp sıkmadan buradan noktalıyorum. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
Eklemek istediğiniz görüş/düşüncenizi lütfen yazınız. Çünkü hiç bilmeyen kardeşlerimize rehber olur yol gösterir.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELDİR...

Hepinizi seviyorum. ♥
Kendinize iyi bakınız lütfen. 🙂
Not: Yukarıda verdiğim bilgiler ilerde güncellenebilir banka politikası çerçevesin de. İlgili banka ile görüşürseniz yeni gelişmeleri söylerler.

#Enpara #TürkiyeFinansKatılımBankası #EnparaKredikartı #KrediKartı #TürkiyeFinansKrediKartı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör