Paylaş Paylaş

Avrupa'nın En Büyüğü CD Projekt / Oyun Gündemi 21

Doom Eternal’ın tartışma yaratan Denuvo hile engelleme sistemi, bir sonraki güncellemede oyundan kaldırılacak.

CD Projekt, Ubisoft’u da geride bırakarak Avrupa’nın en değerli oyun şirketi oldu.

System Shock 3’ün kontrolü Tencent’a geçti.

Christopher Nolan’ın filmlerinden biri Fortnite’ta gösterilecek.

Serious Sam 4’ün çıkış tarihi sonunda belli oldu.

Wasteland serisinin geliştiricisi inXile, yeni rol yapma oyununda Unreal 5 motorunu kullanacak.

G2A, yasal olmayan oyun anahtarı satışı için Factorio'nun geliştiricisine yaklaşık 40.000$ ödedi.

Epic Games Store, kısa sürede indirime giren oyunlarda fiyat farkını iade etmeye başlıyor. Otomatik iade sistemi de geldi. Civilization 6 ücretsiz.

Steam’de Bahar Temizliği Etkinliği devam ediyor. Steam Oyun Festivali 9 Haziran’da başlayacak.

Mafia 2 ve 3’ün Remaster’ları çıktı. İlk oyunun yeniden yapımından da video geldi ve fiyat belli oldu.

Take-Two, önümüzdeki 5 yılda 93 tane oyun yayınlayacak.

Gamescom’un online etkinlik tarihi belli oldu.

Sega, SNK ve Tecmo Koei gibi bazı Japon oyun stüdyoları, Haziran ayında toplu bir online etkinlik düzenleyecek.

Kerbal Space Program 2, yine ertelendi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Oyunların, kesinlikle kernel seviyesine inen hile koruma yazılımları olmamalı. O program bir şey yapmasa dahi, başkaları o programı kullanarak bilgisayarın altını üstüne getirebilir. Hileyi engellemek için işin bu kadar basitine kaçmak hiç doğru değil. Bunu şimdi kabul edersek 2 yıl sonra oyunların hepsi çalışmak için bu tip yazılımları zorunlu tutar. Bilgisayarımda kernele kadar giren, yüzlerce potansiyel açıkla dolu dandirik yazılımların kurulu olmasını istemem şahsen. Kaynak kodları tamamen kapalı olan koskoca oyunları yapan firmalar, hileleri bulup engellemek için bilgisayarın kerneline girmek zorunda kalıyor, peh. Yeterli bütçeyi ayırmıyorlar desek daha doğru olur.

  Ubisoft'un R6'daki hileyi minimuma indirmesine karşın bugün CSGO'nun hileden oynanamamasının sebebi gün gibi ortada. Ubisoft çalışıyor Valve kıçını yayıyor. Ubisoft daha da bu işe bütçe ve zaman ayırsa hileyi tamamen bitirebilir de. Anlamıyorum arkadaş koskoca firma, google'da "xx oyun hile" yazıp çıkan hileyi satın alıp ters mühendislikle önlem alamıyor mu yani? Bilmemkaç bin çalışanıyla bilmemkaç milyon dolar harcayıp AAA kalitesinde oyun yapan firmaların, alt kattaki gözlüklü çocuğun odasından yazdığı dandiriboktan hileyi tespit edemediğine ve engelleyemediğine kimse beni inandıramaz

 • Oğuz @sphenix

  Hugo'yu değil ama daha tehlikeli yerleri aramıştım. 90'lı yıllarda tv'de gösterilen bir sürü 900 lü hat numaraları vardı. Şu an en net hatırladığım maske cizgifilminin hattı.(hatta numarası bile ezberimde duruyor 😀 ) Ailem gelen fatura karşısında çok büyük şok yaşamıştı. :))

 • Mert @merpheus

  System Shock 3'ün kontrolü Tencent'e geçtiyse adamlar oyunu Unity'den Unreal'a taşıyabilirler belki :/

 • Oğuz Sel @ouz

  Çok az kişi hatırlar ama Show TV'de Pino (böyle hatırlıyorum) diye bir karakteri kontrol ettiğimiz sirkli panayırlı bir oyun vardı. Hugo ve Dinozorus'un yanı sıra Pino'ya katılmak için de bayağı telefon mesaisi yapmıştım. Kanal D'de Super Frog oynatılan bir dönem de vardı, bir de Hugo'nun sunucusu Tolga Gariboğlu'nun sunduğu, komikli şakalı bir futbol oyunu vardı.

  Bu arada bir ekleme yapayım; Dinozorus'u geliştiren abi, emülatörle gayet temiz bir kayıt almış:

  https://youtu.be/2feYA1WcsI0

 • Batuhan @achfighter

  Tolga abiyi konuk ederseniz herkes canlı yayın kazasını soracaktır. 😀

 • Yuded @yuded

  Oyunlarda hile koruma yazılımı olmalı ancak herkes kendi kafasına göre kernel seviyesine inememeli bence. Microsoft bu işe bir el atar ve işletim sistemi üzerinde koruma sağlarsa hem oyuncu hem de yapımcı için en mantıklı çözüm olacaktır.

  Hugo değil ama ona benzer başka bir oyuna katılmıştım quick time event tarzında bir yapısı vardı. Düşününce çok saçmaymış 🙂