Philips Multigroom Pro QG3380 Erkek bakım kiti incelemesi

Tıraş makineleri özellikle seyahat edenlerin veya geleneksel yöntemlerle arası iyi olmayanların tercih ettiği sistemlerdir. Ancak Philips Multigroom Pro, tıraş makinesine daha çok fonksiyon ekleyerek, tıraşı yüz bakımından vücut bakımına çevirmiş.  Makineyle beraber, 32 mm sakal düzeltici, 21 mm hassas düzeltici, ayarlanabilir sakal tarağı, tıraş başlığı, burun/kaş/kulak düzeltici aparatları ile yüzünüzde istediğiniz stili yaratmanıza imkan tanırken 41 mm saç kesme aparatı ve 32 mm saç tarağı veriliyor. Yani tam bir bakım kiti.

Not: Ürünün satış fiyatı 214 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre ORHAN @emreorhan

  İlgi alanımız neredeyse hepimizin :D

 • bmelikoglu @bmelikoglu

  Izledim bitirdim. Şimdi yorum. He he he :) En eğlenceli bölümlerden biri idi. Beğendim.

 • wustti @wustti

  harika bi inceleme olmuş. son hali güzeldi traş konusunda makina başarılı ama f/p ürünü değil. elektrikli modeller daha uzun ömürlü oluyor her zaman. ilk başlarda bu firmanın güzel sağlam elektrikli modelleri vardı ama adamlar satıyor bi daha adama 10 yıl makine satamayınca bu tür işlere giriştiler sanırım:) pilli ürünler hiç tarzım değil hele ki saç traşı olmak bununla imkansız. sinbo nun elektrikli güzel bi modelini 4 yıl evvel aldım 20dk da komple saç kesiyorum. sakalları da uzatınca alıyor. genelde jilet tercih ediyorum sakallarda. büyük makine ama burun olayı yok mesela. bilmiyorum ben pilli makineye bu kadar para vermem psikolojik olabilir:) ama bunların verimi çok düşüyor hatırlatayım:)

 • Hesap yanlışlıkla açıldı kapanabilir @sadik_18_06

  Güzel bir ürün incelemesi olmuş uygulamayla da pekişti anlatım :)

 • bubirtestdenemedeneme1234567buradabirhatavargibicunkubirsınırınolmasıgerekiyorbence @bugra

  Öncelikle ürünün şarjda çalışmaması çok büyük eksidir.Sabah kalkıp traş olurken şarjının yarıda kaldığını düşünsenize.Bu kadar güzel bir ürün çıkarıp temel bir özelliği koymamaları çok saçma olmuş

  Not:Teknoseyiri televidyo gibi bir platforma dönüştürmeyi düşünüyor musunuz ? Teknoloji seven kitlenin hoşlandığı şeyler hakkında daha değişik programlar yapılabilir bence

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Çok güzel bir inceleme olmuş. Teşekkürler.

  Bende aşırı kıllı biriyim. Sakalla göğüs kılları birleşti gerisini siz düşünün :D İşte bu sakalla göğüs kıllarını ayıracak bir başlık lazım. Benim makinanın başlığı normal başlık bununla kestiğim zaman dahada azdırıyor. Acaba bu vücut için olan başlık nasıl bir performans veriyor. Ürün aklıma yattı gibi .

 • ismail ozan izci @asaltek

  özkan erden “don’t starve” wilson efendiye benzemiş. :)

  güzel ve espirili bir incelemeydi, teşekkürler…

 • balciozgur @balciozgur

  Donanım firmaları utansın. Doğru dürüst ürün gönderseniz de burada o ürünlerin incelemelerini izlesek. Ne yapalım artık bu videoları da teknolojik ürün diye seyredeceğiz. Bazen bu tür videolarda yararlı oluyor. Eşe dosta sorunca bir şeyler tavsiye edebiliyoruz.

 • SEA @sea

  Pilin ölmesi sorun olmaz, Elektro’cu dostlar her türlü sorunu çözer… :D

 • Barış Gültekin @barisgultekin1

  Sevgili TeknoSeyir ekibi asıl konuların çok dışına çıkılıyor.Donanım incelemelerini iple çekiyoruz.Karşımıza olmadık süprizler çıkıyor.Ütü nedir, traş seti nedir.El insaf …
  Lütfen beklentilerin dışına çıkmayalım…

 • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

  İyi güzel de inceleme eksik olmuş. Bu ürünün olayı, sakal-bıyık için “şekil” yapmak. Özkan’ı 5 günlük sakalla görünce ben de zannettim ki, rapçi Ceza, Berlin Kaplanı filmindeki Ata Demirer veya Sezen Cumhur Önal gibi sakal-bıyık tarzlarını deneyeceksiniz! :)

 • Emre K @emre-k

  Bu siteyi takip eden 20 yaş üstü bekar bir çok kişi olduğunu tahmin ediyorum. Bu yüzden ütü, çorbacı, tıraş makinesi gibi ürünler bizler için önemli :) Keşke Beyaz eşya incelemeleri de yapabilseniz.

  Bu arada Phlips’i de tebrik etmek lazım ürünleri daha ülkeye gelmeden Teknoseyir’e gönderiyorlar. Adamlar işi öğrenmiş :)

  Murat beyin dediği “bilişim yayını olmaktan tamamen kurtulduğumuz günleri” görme isteğini de anlayabiliyorum. Ülkedeki zihniyet yüzünden çok sevdiğim kendi mesleğimi adam gibi icra edemeyen birisi olarak bu lafın sebebinin maddi şeyler olmadığını tahmin edebiliyorum. Burası Türkiye, gördükleriniz, yaşadıklarınız sizi en sevdiğiniz şeylerden bile koparabilir. Yaşı genç arkadaşlar bunu henüz anlayamayabilir.

  Tabi ki bilişim incelemelerin sizlerden görmek ayrı bir zevk ama burada kek kalıbı bile inceleseniz izlerim.

 • mumsev @mumsev

  İyi bir inceleme fakat bu tür ürünlerde pil ömrünü dert etmemek lazım. Çünkü içindeki pili bi elektronikçiler pasajından 6-8 liraya alıp biraz lehim kullanarak değiştirebilirsiniz.

  Ben 3-4 yıl sonra pili biten UPS güç kaynağımın pilinden 22 TL ye alıp değiştirerek aynen kullanmaya devam ettim.

 • Tayfun Uçar @tayfunucar

  Donanım firmaları artık dürüst inceleme yapanlara ürün göndermiyor. Bize düşen, inadına onları takip etmek. Onların önerilerine kulak vermek.

 • Ebubekir Bilen @ebilen12

  Kolay sokup çıkarta biliyorsak sorun yok . :)

 • Adem Alp Yıldız @ademalp

  Başlığı görünce LP traş olur diye düşünmüştüm :)

 • optimus prime @neo_exx44

  benimde hep merak ettigim bir ürüne çok benziyor. ben aparatları bol olan bu makinayıda çok sevdim. her türlü kıl problemlerine karşı etkili bir başlık olması çok iyi düşünülmüş.

 • Emrah @emrah

  Özkan’ın traş olurken ayna yerine iPad kullanması “teknoloji nereye gidiyor” dedirtmedi değil… :D

 • mrtdmr @mrtdmr

  inceleme için teşekkürler.
  ben sizin incelemelerden çok hoş muhabbetinizi seviyorum başarınızın devamını diliyorum.

 • CryPress @crypress

  iPad’in traş etme özelliği olsa iyiydi. 6’ya inşallah.

  • Emrah @emrah

   Mobil cihazlarda teknolojinin sonuna gelindi gibi, artık mühendisler ne yenilik getirebiliriz diyecekler ve yakında o da olur. Hatta ileride bu cihazlar çamaşır, bulaşık da yıkayabilirler. :D

 • Kerim Demirel @darkredanger

  Öncelikle güzel bir inceleme olmuş. Benzer bir ürün almayı düşünenler için hepsini bir arada sunması ile tercih edilesi.

  Benim anlamadığım nokta bu sert eleştiriler. TeknoSeyir bunca zamandır sadece bilişim konusunda yayın yapmıyor ki. Otomobil, fotoğraf, RC maket ve benzeri teknolojinin ulaştığı her alanda yayın yapıyor. Bu kadar konu varken günde bir yayın yapılıyor zaten, her gün beklediğiniz konuda video çıkmamasından doğal bir şey yok. Daha önce elektrikli süpürge incelemeleri de oldu, ütü incelemeleri de. Bugün bir teknoloji mağazasına girdiğinizde tüm bu aletleri bir arada görebiliyorsunuz, mağazaya gidip, ben sadece bilgisayar istiyorum niye diğerlerini de satıyorsunuz diye şikayette bulunuyor musunuz?

  Tıraş makinesi konusunda ise, bence hedef kitle gayet doğru olmuş. Nitekim her ne kadar artık yavaş yavaş değişse de, ki değişmesi de gerekiyordu, teknolojiyi büyük çoğunlukla takip edenler erkekler. Ve henüz sakalı-bıyığı çıkmamış gençler bir tarafa, hemen hemen bütün erkeklerde de bir saç-sakal tıraşı olma gereksinimi var. Bunun için kullanılan teknolojik aletin de bir teknoloji sitesinde incelenmesi kadar doğal bir durum da yok. Sadece bilişim içeriği görmek istemek, bir bilişim sitesinden sadece Apple haberi görmek istemek gibi. Oysa “teknoloji” konusu o kadar geniş ki ev elektroniğinden, bahçe aletlerine, bilgisayarlarımız içinden, hobi oyuncaklarına çok geniş bir yelpazeye sahip ve aynı şekilde geniş bir de takipçi sayısına.

  Kısacası, böyle alternatif teknoloji ürünlerini arada sırada incelemek, sadece bilişim değil, bir teknoloji sitesinin zaten en başta gayet yapması gereken bir işti. Yaptınız. Kendi açımdan da ben memnun kaldım.

 • emre666 @emre666

  kadınlara yönelik epilasyon aleti incelemesi yapsanız baya bi ilgi çeker ve yeni izleyeciler olur. philips, tefal gönderir yakında zaten. :)

 • Erol Yavuz @erolyvz

  Bim’den iki sene önce 50TL’ye Simbo’nun hemen hemen benzer başlıklara sahip makinesini almıştım malumunuz kalite olarak philips ile kıyaslanamaz bile. Ben sadece kirli sakal bırakmak için normal başlığı olan saç sakal kısaltma aparatı ve burun kıllarını alan başlığı kullandım gayette memnundum ama pili 1 yıl sonra öldü bende çöpe atmaktansa içini açıp pilini değiştirme yolunu denedim. İçini açtığımda makinenin su sızdırmazlığı için alınan koruyucu önlemler beklediğimden iyi çıktı ayrıca 2,5 voltluk kalempil büyüklüğünde bir pille karşılaştım gidip herhangi bir elektronikçiden yenisini alıp takabilirdim ama hem şarj derdinden sıkıldığım hemde kablo ile prize takılıyken kullanılamadığı için pilin ve elektronik kartın üzerine bağlı olduğu mütün mekanizmayı söküp sadece makinenin motoru kalacak şekilde parçaladım ve 7TL’ye aldığım voltajı ayarlanabilir adaptörün ucunu kesip kendi şarj aletinin ucuyla birleştirerek motoru direkt adaptörden elektrik alacak şekilde bağladım gerekli lehim işlemlerinden sonra cillop gibi kablolu bir makinem oldu başlıklarını makine yağıyla yağlayıp yağlayıp kullanıyorum :))

 • Retro Sinan @retro-sinan

  Merhaba tüm teknoseyir ekibine ve arkadaşlara. Bende bir iki kelam edeyim istedim ufak bir serzenişte bulunmak istiyorum.

  Teknoseyir’i geçen sene tozlu raflar sayesinde bulmuştum. Hatta o zamanlar sadece tozlu raflar bölümünü izliyordum. Daha sonra tüm yayınları izlemeye başladım. Aslında çok daha öncesinden teknoseyir ekibine aşinalığım var. Commodore gen tr den Levent abi ile daha çok ekran kartlarının soğutucularının değiştirip daha iyi performans vermesini sağlayan Özkan beyide daha öncelerinden tanıyorum bu sektörde. Şu an arkadaşlardan bazıları özellikle ne işi var teknoseyirin elektrik süpürgesi ile efendim traş makinesi ile filan diyorlar. Aslında çok daha önceden beridir kafamda böyle yorumlar ne yazık ki vardı ancak şimdi şimdi konuşulmaya başlandı. Murat bey’de güzel cevap vermiş aslında adımız da teknoseyir bu sebeple incelediğimiz herşey bilgisayar veya türevleri olma zorunluluğu yok böyle bir sözde vermedik zaten diyor.

  Aslında şöyle demek istiyorum bu tür incelemeler yani süpürge, traş makinesi vs boş değil yani bana yardımcı da oluyor satın alma durumuna geldiğimde. Ancak galiba benim idealist düşünceme (yani olmasını istediğim şeye) göre aslında teknoseyirde işlenmesi gereken cihazların özel, mühendislik olarak bir yerlerinde farklılığının olmasının gerekliliğini bekliyorum. Yani sadece salt olarak bilişim değil ancak incelenen ürünlerin bir şekilde mühendislik olarak açık bir farkının olması gerekliliğine inanıyorum ben. Keşke de öyle olabilse! Mesela daha önce incelenen bir elektrik süpürgesi vardı LG marka yanılmıyorsam hani otomatik süpürüp yine kendi yuvasına geri dönen. Mesela onun gibi gerçekten farklı ürünler. Ancak neredeyse alelade, bir öncekinin bir üst versiyonu olarak sürülmüş bir elektrik süpürgesinin tanıtımının teknolojik olarak herhangi birşeyi karşıladığını da düşünmüyorum. Şu anda görülen odur ki çoğunlukla teknoseyir’imizin aslında “teknoSA” gibi birşeye dönüştüğüdür(yani o türdeki mağazalrda satılanlar grubu için isim benzerliğinden dolayı sadece örnek veriyorum). O tür mağazalarda sunulan, elektrikle çalışan (hepsinin tek ortak noktası) tüm malzemelerin tanıtımı olma durumunda teknoseyir.
  Hayır dediğim gibi bunun faydası yok rezil filan demek istemiyorum hatta yararı da var. Ama teknoloji açlığımın ve bunu karşılamak için orda burda rastladığım insanların yetersiz bilgi, zeka ve taraflı tutumları yüzünden beni arayışa itmişti ve ne mutlu ki sizleri bulmuştum. Şimdi ne yazık ki Türkiye şartlarının Murat beye şunu söyletmesi ne kadar kötü ; “Allah bize bilişim yayını olmaktan tamamen kurtulduğumuz günleri de gösterir inşallah.”
  Murat beyin farklı açıklamaları da var elbette mesela diyor ki ilerde bilgisayarın içi açılmayacak kapalı kutu olacak neyini inceleyeceğiz yani elbette doğru bende katılıyorum da 1980 ler 90 lar da da amiga, c64 ler vardı onların da içi açılmıyordu ki. Burda anlatılmak isteneni tam olarak kavrayamadım ne yazık ki yani ilerde mühendislik duracak mı ki, yeni birşeyler keşfedilmeyecek mi herşey kanıksanacak mı. Hani şu meşhur film vardı Murat beyin sevdiğini düşünüyorum (ben de çok severim ayrıca) “Çok uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside…” işte bu filmlerdeki gibi tüm araçlar premium, tüm cihazlar zaten herkesin elinde, herkes havada asılı kalabilen bir iskemlede oturabilir, bunun nasıl çalıştığını zaten herkes bilir bu sebeple de incelemeye de gerek yok gibi mi olacak. Bu bana göre çok fazla fantezi bir durummuş gibi geliyor.

  Ben sitemizde ağırlıklı olarak teknoloji görmek istiyorum. Bunun adı araba da olur, bilgisayarda olur, 1 saat şarj ile 40 yıl traş yapabilen traş makinesi incelemesi de olur. Ayrıca herkesin çok değinmediği, es geçtiği modelcilikte mükemmel olur. Ama herhangi bir teknoloji mağazasında göreceklerimizi burada ağırlıklı olarak görmek beni kesinlikle mutlu etmeyecektir mesela. Yani Allah bize bilişim yayını olmaktan tamamen kurtulduğumuz günleri de gösterir inşallah diyorsunuz ya Murat bey işte o zaman gerçekten bende sizi böyle merakla izleyeceğim günlerin ne yazık ki sonu olur demekten başka birşeyde gelmiyor içimden maalesef. Yine bizim gibilerini bu işten anlamayan, yarı cahil, yanlı kimselerin taraflı taraflı, inceleme bile olamayan incelemelerine bırakacaksınız anlamına geliyor çünkü…

  Sözün özü ben kesinlikle bu tür incelemelere karşı değilim, bilakis memnun bile oluyorum. Ancak bunun dengesi çok iyi ayarlanmalı yoksa teknoseyir’in adını “teknosa” olarak değiştirmemiz gerekir gibi geliyor. Herkese sabırlarından dolayı teşekkür ederim, kolay gelsin.

 • Emre K @emre-k

  Kendi tecrübeme dayanarak mümkün diyorum.

  Daha önce Panasonic esrf31 kullanıyordum şimdi de Braun 790c kullanıyorum. İkisi de özellikle yanak bölgesini jiletten daha iyi alıyordu. Sanki jilet ile tersten almış gibiydi yani. Tabi bunlar kişisel bakım aletleri herkeste farklı sonuç olabilir.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  qg 3280 var bende, linkini vereceğim buna eş değer ucu ile 1-2 mm kadar bırakıyor min. sakalları, bu aletin eş değer ucu demir daha sıfıra yakın alır gibime geliyor. nasıl sıfıra yakın alıyor diyebilir miyiz?
  http://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/QG3380_16-D1P-global-001?wid=430&hei=430&media=image&$jpgsmall$

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bilmeden etmeden çamur atacaksanız, olmamanızı tercih ederiz. Yöneticilerin uğraşacak işleri yokmuş gibi oturup yorum sırasını değiştirmekle uğraşacaklarını düşünebiliyorsunuz. Yorum sıralamaları değişmez. Onaya takılan yorumlar, onay aldıkları zaman, atıldıkları dakikaya yerleşirler, onay aldığı dakikaya değil. O yüzden yorumu direkt yayınlanan kişi ilk mesaj olarak gözükmesine rağmen, onaylanan yorumlar sitede belirince bir anda onuncu yorum olarak bulabilir kendisini. Çünkü kendisinden önce mesaj atan on kişinin yorumu onaydan geçmiştir. Gerçek sıralama, tüm mesajlar onaylanmadan ortaya çıkmaz.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Benim yazdıklarımla çelişen bir şey yok. İki yıldır yapılan yayınları toplayın ağırlığı yine bilgisayar teknolojisidir. Geçmiş adı üstünde geçmiş. O günler geri gelmeyecek. En azından TeknoSeyir adı altında gelmeyecek. Bilgisayar üzerine olan yayınlarımız eDergi olarak devam ediyor. TS kendi yolunda gidecek. Bilişim tarafı azalacak, genel teknoloji tarafı artacak. Kimsenin girmediği konulara daha çok girecek. Zaten böyle olmazsa bilişimle birlikte yok olur gider. Sizin gibi damardan bilgisayar yayını isteyenler o kadar azaldı ki böyle bir yayının var olması teknik olarak mümkün değil. Her ay abonelik ücreti ödeseniz sayınız yine maliyeti karşılamaz. Ancak küçük bir blog sitesini geçindirebilirsiniz. Eleştirdiğiniz kişilerin daha önce 15 yıl boyunca %100 bilişim yayını çıkardıklarını unutmayın. Artık çıkarmak istemiyorlarsa bir bildikleri olmalı :)

 • CryPress @crypress

  Ya hocam, ben de ne kadar öngürülüler, 2006’da domain adı satın almışlar diyordum hep. Meğerse farklıymış durum.

 • Çağatay @backflip

  İnsanlar bu platforma giriş yaparken bir ücretmi ödüyorlar acaba? yani her incelemenin, her bölümün altında bu tarz saldırıları görmekten sıkıldım, izlemeyin kardeşim, başka yerlerde takılın, herhangi bir kaybınızmı oluyor umduğunuz şeyleri göremeyince

  teknolojiyi sadece pc-cep telefonu-oyun vb gibi şeyler zannederek sürekli bunları görmek istiyorsunuz, öncelikle teknolojinin ne olduğunu ve ne kadar geniş kapsamlı olduğunu öğrenin, bu insanlar çok güzel paylaşımlarda bulunuyorlar, nedir çekemediğiniz, bu platformun yönetici veya sahibimisiniz, istedikleri gibi incelemede bulunabilirler, istedikleri yolu izleyebilir ve değiştirebilirler, size hesap verme gibi bir durumları olamaz, beğenmeyen izlemesin

  yok şu kelimeyi hatalı söyledin yok şöyleydi böyleydi, ya ben bu kadar doğal ve izlerken beni samimiyetleri ile gülümseten bir topluluk görmedim, bundan da çok memnunum, ellerindeki imkanlar ölçüsünde, bu kadar haksız saldırıya rağmen hala paylaşım içerisinde olan bu değerli kişileri artık rahat bırakın, hoşunuza gitmiyor ise sizin tek kaybınız harcadığınız vakit olur, sanki başka kayıplara da uğruyormuş gibi sürekli bir saldırı nedir

  bu reklam ve para konusu da nedir, harcanan bir emek var ve para kazanmaları en doğal hakları, adım gibi eminim hak ettiklerini alamıyorlar ama keşke alabilseler, çok saçma düşünceler bunlar, tekrar soruyorum sizi ilgilendiren nedir, ne emeğiniz geçiyor ne cebinize giren çıkan var, tıklayıp izliyor / dinliyor / okuyorsunuz, madem memnun olamıyorsunuz o zaman bırakın arkadaş, kendinizimi göstermeye çalışıyorsunuz anlamıyorum, adamlar bas bas bağırıyor elimizde imkan yok diye, yok mikrofon bozuk yok ses kötü yok görüntü kötü yok neden şu ürün yok, gönderin ekipmanı o zaman istekleriniz karşılansın, bu imkanlar ölçüsünde bu insanlar bize faydalı olabilmeye çalışıyorlar ama karşılığına bak, ve nasıl erdemli insanlardır ki hala size küfür etmiyorlar, ayıp ya yettiniz artık…

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Eski sahibi öngörülü ve değerli bir dostumuzdu :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Kesinlikle. Biz de öyle yapıyoruz.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Yayına ilk başlarken bilişim sitesi olmadığımızı söylediğimiz için içimiz rahat. Sonradan bir yön değiştirme yok. Burası bir teknoloji sitesi. Adı da teknoseyir. Bu isim, sahibine para verilerek alındı. Yani boşta olduğu için tesadüfen alınmadı. Tanıttığımız donanımların teknoloji ile ilgili olmaktan çıktığı gün eleştiri yapabilirsiniz. Misal emlak tanıtımı işine girersek haklı olursunuz. Elbette takip etmeme hakkına sahipsiniz. Ancak tanıtılan ürünlerin çeşidi geliştikçe siteye gelen kitle de büyüyor. Damardan PC donanımı isteyen kişileri kaybetsek bile yeni üyeler kazanıyoruz. Biz zaten o kayba başında razı olduk. Yoksa DHW ve PCL sitelerini bırakıp bu siteyi açmazdık. O devir geçti ve geri gelmeyecek. Bilgisayar da teknoloji geliştikçe içi açılmayan bir cihaz olma yolunda ilerliyor. Dolayısıyla birkaç sene sonra PC içini açıp bir şeyler yapmak ile bugün bir radyoyu söküp müdahale etmeye çalışmak aynı şekilde mantıksız olacak. Bunun dışında kalan ürünlerin incelenmesi ise bize gelen ürün akışına bağlı. Beyaz eşya firmaları anlı şanlı bilişim firmalarından daha iyi çalışıyorsa bunda bizim suçumuz yok. Keşke Samsung’u HTC’si Philips’in tırnağı olabilse ona da razıyız.

 • Altan Yoklar @altan-yoklar

  Forumu ben de dörtgözle bekliyorum.
  Senelerdir DHW açılış sayfamdan biri.
  Artık konu akışı çok yavaşladı , günde 5-10 yeni mesaj ya var ya yok.
  Teknoseyir Forum açılınca canlı , hızlı bir akış olacağını düşünüyorum. Umarım DHW forumdaşlarım da toptan buraya taşınır.

 • Soul741 @soul741

  Sorunun para olduğunu nereden çıkarttınız? Diğer etmenler bu sözü söyletmiş olamaz mı? Eğer gerçekten Teknoseyir’i takip ediyor olsaydınız (haftalık gündem değerlendirmelerini) anlardınız bu sözün gerekçesini.

 • Veysel @spectrum

  Selamlar,

  Tüm gündemleri dinlemiş biri olarak, Murat Bey’in cümlesini anlayabiliyorum ve kesinlikle katılıyorum…

 • Oguz Ceylan @oguz-ceylan

  Murat abi Turkiye’de ne duzgun isliyor ki zaten. Htc one gondermezler, amd 7990 gondermezler… Isi anlayanina vermiyorlar ki. Bence incelemeleriniz cok guzel. Otoseyir’de RC hobi bolumu de harika. Hatta otoseyirdeki bilgilendirme videolarinin benzerini pc icin de yapilsa harika olur. Sadece tozlu raflarda biraz durgunluk var, o konuda endiseliyim. (PC’den kastim mesela router derinlikleri, canli nas sistem kurma vs. Herkesin uzman olmadigi konular yani)

 • mustaa @mustaa

  incelemelerinizin kalitesi yüzünden inceleme istiyoruz sizden ama bu kalite ürün akışını azaltıyor galiba paradoksal bişi.

 • CaptainCombo @captaincombo

  Bilişim sitelerinin bu kadar hızlı düşmesi Türkiye ‘ ye özgü bir durum gibi. Yurt dışında köklü bilişim siteleri hala sayfalarca detaylı yazı yayınlıyor. Türkiye ‘ de de en az bir tane böyle site olsa yeter ama yok ne yazık ki. İngilizce bilenler için yabancı siteleri takip etmek en iyisi.

 • Oguz Ceylan @oguz-ceylan

  Cok kotu yaa akıl alcak gibi degil. Adam ekran kartinin sogutucusunu sokup devre elemanlarinin ismini soyluyor. Dunyanin neresinde boyle bir inceleme var. Ben linus, logan(razetheworld) ve elric(techoftomorrow) da takip ediyorum ama adamlar bir kere bile boyle bir sey yapmadi. TEKNOSEYIRIN DURUMUNU SOYLEYIM: LP, MG, CA, ÖE INCELEMELERI DURUST BIR SEKILDE YAPTIGI ICIN BU BAZI FIRMALARIN ISINE GELMIYOR BENCE. gidip kotu urune iyi demiyorlar. Yeri geliyor elestiriyorlar da. Ama benim teknoseyire guvenim tam. Bu sitedeki herkesinde oyledir eminim. Bu yuzden bizim destegimiz hep olacaktir. Son olarak sunu soylemek istiyorum: TEKNOKONSEY TV PROGRAMI OLSUN COK TUTAR :)

 • wustti @wustti

  o siteyi oyun inceleme yazıları için kullanıyordum ara sıra son 2 haftadır videolara da bakayım dedim ama yok acemi işi. soru soranlar da çoluk çocuk zaten. nasıl götürüyorlar işi anlamadım. mesela donanımhaberde de kalitesiz çok yorum oluyor çoluk çocuk yuvası ama en azından orda bilgili adamlar var bişeyler öğrenilebiliyor. burası ise bambaşka şuraya bi soru sorsam hemen aklı başında bi kaç adam hemen link mink verip cevaplıyor editörlerin özellikle otoseyir programında son videolarda cevapları ayrı ayrı vermeleri çok büyük bi artıdır. o yüzden buranın havası bam başka. burada gereksiz adamlar barınamıyor zaten kabul etmiyor burdaki kitle. o yüzden yorum sayısı az ama öz. sırf bi sene sonra modası geçecek telefonlar için ya da pc malzemeleri için bu kaliteyi bozacaklarına kapatıp gitsinler daha iyi. çünkü zaten o şekilde işi yürüten bi site var. ben bu kalite devam ettiği sürece buraya da ürünlerin geleceğine inanıyorum. ama merakımdan soruyorum acaba teknoseyirin tamam kendine göre bi duruşu var filan fakat biraz siz firmalara uzak duruyor olabilir misiniz? yani bu firmaların başındaki adamlar arkadaşın bahsettiği yerlere bu ürünleri gönderiyor böyle bi yere göndermiyor. adamların vizyonunda bilgisinde sorun var ya da karşılıklı ilişkilerde. her samimiyet yalakalık demek değil tabiki merak ettiğim için yazdım sadece görüşmeler filan oluyor mu? firmalarla talepler oluyor mu? ne bileyim bu firmalardaki yetkililerle iş icabı bile olsa arkadaşlık ilişkilerine önem veriliyor mu? yoksa kapalı bi kutu gibi dışarıdan sadece ürün isteği filan mı oluyor. bunu normalde böyle sormam yani tabiki hepiniz profesyonel olarak bu işi yapıyor nerde ne yapacağınızı bizden iyi biliyorsunuz ama aklım almıyor bu iş nasıl oluyor:)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Devir değişiyor. 10 küsür sene iyi bile dayandı eski siteler. TS başından beri bilişim sitesi olarak tasarlanmadı. Günün birinde şartlar öyle gelişirse bilişimden tamamen çıkabilir de. En popüler konuların OtoSeyir olduğunu söylemiştik hatta. Allah bize bilişim yayını olmaktan tamamen kurtulduğumuz günleri de gösterir inşallah. Şu an en yapılmaması gereken iş maalesef.