Philips Azur 4850 Ütü İncelemesi

TeknoSeyir’de hem kısa yayın hayatımızın hem de bu haftanın ilk bilişim dışı programını yapıyoruz ve Philips’in Azur serisi 4850 modelini inceliyoruz. Ancak yarım saatlik bu programda bir ütü incelemesinden fazlasını bulacaksınız. Bilişim sektörü dışındaki firmalar interneti nasıl kullanıyor, satış sitelerinde yeterli bilgi veriliyor mu konularını da işliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • NDS @nds

  eveeett ütü resimde güzel duruyor :)

 • harkab @harkab

  Güzel bir inceleme… Hayat sadece internet ve bilgisayar teknolojileri ile devam etmiyor.

  Yeri geliyor, bir ütüye, yeri geliyor en basitinden bir çekice ihtiyaç duyuyorsunuz :)

  Ama “ütü” biraz…. Nasıl desem, hanımlara özel bir cihaz gibi :)

  Sanırım siteye bayanların da ilgili göstermesini istiyorsunuz :)
  Ama bunun için bir bayan editör şart gibi…

  Yine de daha erkeksi cihazların tanıtımlarını da bekliyoruz:

  http://www.pclabs.com.tr/2008/07/28/u-vedremel-300-el-motor-stylus-incelemesi/
  http://www.pclabs.com.tr/2009/03/16/dremel-versaflame-gazli-yakici-incelemesi/

 • Yiğit @ringthalion

  Levent abiyi ilk defa bu kadar suskun gördüm. Aslında Levent abi eski ütüleri falan getirir mi diye düşündüm bi ara :D

 • CryPress @crypress

  Bir ütüye verilebilecek en yüksek rakam 100 lira civarı olmalı. Garantiden sonraki ilk 2 sene içinde hepsi bozuluyor bir şekilde. Parça değişimi de pahalı.

  Fön ve benzeri saç ürünleri, fritöz ve ütü için, ortalama olarak ucuz ürünleri tercih edip, bozulunca atmak daha masrafsız.

 • lawnmower @lawnmower

  Bunu da gördüm ya, artık ölsem de gam yemem.

 • Pinarpekcan @pinarogunc

  iyi ütü hayatı kolaylaştırır..tecrübeyle sabit..

 • emre666 @emre666

  Bu tarz ürünler satan biri olarak birkaç görüş bildirmek istiyorum. :) Maalesef philips de bozulduğu takdirde servis sonucu tefal den pek farklı olmayacak. Philips in taban fiyatları Tefal ile hemen hemen aynı. Bu incelemede değilmeyen ama tercih sebebi olacak bir özellikte ütü tabanıdır. Ütü tabanın kaygan olması, kumaşları parlatmaması, tabanı kirlendiği zaman kolay temizlenebiliyor olması gibi detaylar var. Kullanılan suyada değinilebilirdi, sizin rahmetli program 8 modeli büyük bir ihtimalle kireçli musluk suyundan dolayı tabanı bozulmuştur. Damanaca suyu kullanılsa daha uzun ömürlü olurdu. (tabi bu kireçli,kireçsiz su olayı tüm ütüler için geçerli) Çoğu modelde bulunan kireç temizleme sistemleride çok iyi sonuç vermiyor. Yani musluk suyu kullanılıp düzenli olarak kireç temizleme işlemi yapılsa bile damacana suyu kullanıldığındaki temizliğe ulaşamıyor.

 • HarictenGazel @harictengazel

  Ufak bir eleştirici bir ütüye 28 dakika inceleme çekmişsiniz. Lütfen bilişim donanımlarına da aynı şekilde uzun videolar çekiniz

  Uzun olsun siz çekin biz sıkılmadan izleriz

  • Gürkan Korkmaz @g3-xray

   “Arada uzun programlar da yapacağız” dediniz ama keşke bu uzun programı ütü ile değerlendirmeseydiniz. Ama güzel inceleme olmuş, teşekkürler.

  • Huseyin @hc

   Böyle olmaz ama, onca cep telefonu var laptop var hatta konuşulacak o kadar internet girişimleri,servisleri var siz gidip ütü tanıtıyorsunuz. Tamam geçen pervanesiz filan alet tanıttınız ama ütü ne abi. Artık reklamda koyun şu siteye, açılalı ne kadar oldu hitiniz yükselmeye başlamıştır.

 • CaptainCombo @captaincombo

  Bu ürünün kireç temzileme olayı kulağa çok hoş geliyor.

 • T66L66 @metallica_myhotmail-com

  Merhabalar,
  Bir erkek olarak yorum yazayım dedim siz bayanlardan beklemişiniz ama :):).merak ederek videoyu izledim ben ütü tanıtımı beklerken harika yorumların oldugunu işittim.Murat abi o su işesi ile iyi çalışyosun kollar falan bayaa güçlenmiş :) son olarak ürünlerin yeni kanundaki gibi garanti belgelerinin onaylanmamış olması bence hiçbir zaman bu ülkede tam anlamı ile icraata geçmiyecek umursamaz insalarız bizler…

  iyi çalışmalar….

 • Neşet Özeren @neset-ozeren

  Sinbo ütümden vazgeçmem, gerçi son aldığım 30 liralık blender 3 kere garantiye gitti ama olsun. Ne aldığımı biliyorum. :)

 • kaOS148 @kaos148

  Abi TEFAL ve ARZUM dan tepki alabileceğinizi düşünüyorum… Yaptığınız bu araştırmaları TEFAL ve ARZUM a yollayın da adam gibi site yapsınlar TEFAL den bi düdüklü tencere almaya kalkın ne kadar pahalı göreceksiniz ama açıklama arasanız detaylandırılmamış fiyatlandırmaya baksanız bi düdüklü tencere alacağınız fiyata mutfak robotu alınır üstüne para kalır cebinizde…

  İnceleme konusunda piyasa araştırmasının internet üzerinden yapmanız eksikleri göze batan detayları yanği içimizdeki isyanı yansıttınız teşekkür ederim. Garanti belgesi olayına değinmeniz ayrıca güzel olmuş…

  Bir bayan olmasam da Yalnız yaşayan bir erkek olarak beyaz eşya olsun, küçük ev aletleri olsun, bu tarz ürünleri gidip de medya markt gibi buyuk alışveriş merkezlerinde incelemek hem zaman kaybı hem de mağazalarda çalışan kızların oyununa getirilip saçma sapan şeyleri almamıza neden oluyor. Uzun bir program da bu tarz ev aletlerinin alışverişinin yapılmasının zorluğunu konu alan bir program yaparsanız harika olur bence!

  Bilek hareketleri çok FAKE olmuş yaf:P

 • Adem @adem

  Harika bir inceleme olmuş, elinize sağlık. :D Hele o tişörtü falan ütüleme bölümü süperdi. Ciddi sorunlara değinmişsiniz, sizin gibi muhabbeti hoş olan insanları tanımaktan çok memnun oldum. Devamını dileriz :D

 • Deep_veeD @deep_veed

  Olsun..
  Ne yapalım bazen umduğumuzu değil bulduğumuzu da izleriz biz.
  Marka da Philips olunca..
  En azından Asus da ütü çıkartana kadar..
  Beyaz eşya firmalarının web sitelerinin acizliği,
  Alış-veriş sitelerinin bu konudaki acizliği,
  Garanti belgelerindeki uygulama sorunu,
  Tefal ütünün fahiş taban fiyatı,
  Dar alanda kısa bilek hareketleri,
  Levent beyin rejide çıkartılmış off pufff sesleri,
  Eeee ütüüü……. Masanın üstünde…..
  Ütünün 360 derece dönebilen kablosu (Levent beyin de ilgisini çekebilen tek husus)
  Test yok.. karşılaştırma yok.. yok.
  Olsun..
  Yine de keyifliydi…

 • jeofizikci @jeofizikci

  çok iyi olmuş, bu tarz şeyler hakkında bilgi edinebilinecek çok az yer var.
  devamını bekleriz

 • deathline @deathline

  Bekar olunca bizde yorum yazalım bari:)

  O bahsedilen kireç temizleme özelliği 30 liralık ütülerde bile var.

  Tefal ütüler en son sigortalı idi kendiniz bozsanız bile ücretsiz tamir ediliyor (ki ütü masasından düşürülüp tecrübe edildi) 1 yada 2 yıl mı tam hatırlamıyorum.Daha ilginci tefalin bazı modellerinin görünüşü aynı olmasına rağmen güçleri farklı oluyor bunu ürünün altındaki kısmı okumadan anlamanız çok zor.

  Philipsin sitesi ürün bilgilendirmede çok başarılı , kılavuzları dahi rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

  Tefal mi philips mi derken, philips singapur malı olduğu için almamıştım , fransız üretimi olan tefal almıştık gayette memnunum.Yukardaki belirtilen ütüyü düşüren arkadaş :D ütüyü prizden çıkardıktan sonra sıcak iken halıfleksin üzerine bırakmıştı , ütüyü biraz ısındıktan sonra bir kumaşa sürtünce taban tertemiz oldu.

  Kazanlı ütüler çok elektrik harcar ama normal ütüden çok daha hızlı ütü yapılabilir malum devamlı yüksek buhar verebiliyor.Genelde kendi özel masaları ile satılıyorlar.Videodaki ütü parasına böyle bir ütü alınabilir.Genelde eski nesil ağır ütü arıyor tam onlara göre aslında.

  Asıl hep unutulan ütü masası konusuna el atılmalı çoğu dandik, kalitelilere abartılı paralar isteniyor.Bu konudada bir inceleme bekliyoruz.

 • Bora @bora

  Sonlara doğru pantolon ütülenmeye başlayınca kendimi gülmeden tutamadım.

  Teknoloji editorlarinin bu gibi beyaz eşya yada elektrikli küçük ev eşyaları gibi ürünleri de inceleyip daha önce olmayan farklı yorumlarla zenginleştirebilirsiniz programı. Hatta birazda ilginç yada “geek” sayılabilecek sağlık ürünleri bile olabilir.

  Size tavsiyem power ball u inceleyin hatta kendinize birer tane edinin. Saatlerce bilgisayar başında zaman geçirenler için (carpal tunnel syndrome) birebir.

 • Berkay Özdenoğlu @berky84

  Nasıl ki büyük / zincir teknoloji mağazalarında PC harici elektrikli ürünler satılıyorsa, burda da bu tarz bir ürününün incelemesinin yapılması garip değil. (Gerçi ben de MediaMarkt’ta çamaşır makinesi vs. satıldığını görünce çok şaşırmıştım ilkin ama yadırgamıyorum artık)

  Şimdiki ürünlere kıyasla çok basit bir çalışma mantığına sahip nispeten ucuz bir ürünün bile -her yerde verilmese de- ne kadar çok ayrıntı içerebildiğini gördük. Tabi bu kadar ayrıntıya takılmak da insanı hastalandırır bir süre sonra. En iyisi herkesin işine yarayan bilgileri seçip, diğerlerini elemesi.

 • civilization @civilization

  inceleme yayınlanalı baya olmuş ama daha yeni izledim. öğrenci olarak her ne kadar alma gibi bir tercihim olmasada (simbo iş görür zaten kot pantolonu kim ütülicek gömleğinde ön tarafı yeter :D ) incelemeler arasında en içten samimi ve komik olanı olmuş bence

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Biz de Tefal’de yaşadık aynı sorunu. Maalesef garanti bitince ütünün tamiri yok gibi bir şey. O yüzden uzatılmış garanti opisyonuyla satan yerlere bakmak gerek. Az bir fiyat farkına iki-üç yıl daha garanti ekleniyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  O kadar yapamayız da beyaz eşya alırken nelere dikkat edilmeli diye bir program yapabilecek kadar tecrübemiz var :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Çünkü aslında 4850 yeterince pahalıydı. Yani o son nokta oldu. 4870’e ekstra para verecek kadar önemli bir fark göremedim.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ütünün tabanı gerçekten değişmeli miydi bunu bilemiyoruz. Benzer bir arıza yaptığı için ben iyice şüphelendim. Ayrıca ütü çok fazla git gel yapacak bir ürün değil. İhtiyaç malzemesi. Tek başınıza yaşıyorsanız sorun değil de her aile bireyinin ihtiyacı oluyor. Zaten biz de 75 lira demedik verdik sorun bu değil. Bundan daha fazlasını vermek zarar olacaktı. Sorun ütünün ikinci kez arıza yapması.

 • Deep_veeD @deep_veed

  Bence yorumların büyük bölümü olumlu yönde.
  Herkes bir şekilde eğlenceli ve enteresan bulmuş incelemeyi.
  Yorum sayısı ve ilgiden de incelemenin başarılı olduğu ortaya çıkıyor.
  İnceleme ekibine yapılan ufak çaplı takılmalar samimiyetten başka birşey değil :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Belki de 10 liraya halledilebilecek bir şeydi bilmiyoruz ki? Sorun da bu zaten. Eskiden dizüstü firmaları da böyleydi. Ses çıkışı bozulunca anakartı değiştirirlerdi. Son senelerde entegreleri değiştirebildiklerinden, abartı durumlar haricinde tamir mümkün oluyor.
  Firmaların tamir yerine komple parça değiştirmesi sebebiyle bu fiyatlar ortaya çıkıyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Onlardan reklam gelsin diye habire beyaz eşya alacak değilim :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Tabii o deneysel bir çalışmaydı :) Google olmasa çoktan topu atmıştık. Trafiğin çoğu yıllardır oradan geliyor :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Bence bilişim firması da olduğundan bu isimlendirme tesadüfi bir şey değil :)

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Sırf o yüzden 3DFX bölümünden sonra yayınladık bunu :) O da yarım saatti. Hatta son zamanlarda 10 dakikada bitirdiğimiz program azınlıkta kalmaya başladı.

  Dolayısıyla süre uzatın diyenler, TeknoSeyir’i düzgün takip etmediklerini beyan ediyorlar aslında ama farkında değiller :)

  Hatta yanlış bakmadıysam son 15 yayından sadece dördü 10 dakika formatında. Diğerleri hep sınırı aşmış.