İnceleme

Casper Nirvana One NAC İncelemesi

Casper’ın uygun fiyatlı hepsi bir arada sistemi Nirvana One NAC’yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 125
 • daldiy @daldiy

  Plus hizmeti başlayınca ofis eşyalarla dolacak arkadaşlar merak etmeyin.casper a gelince şahsi gıcığım var bedava verseler almam.

 • gltekin @gltekin

  eğer amaç az yer kaplayan allinone olsun sadece webde sörf yaparımsa alınabilir fakat celeron serisi felaket işlemciler. eski celeronlar değil. eğer amaç maliyetse 1000 liraya amd a işlemci ailesi tercih edilip en azından güncel bir bilgfisayar sahibi olunabilir zira celeron işlemciler sizi 2000 lerin ortasındaki bir pcyi kullanıyormuşcasına, resmen 10 yıl geriye götürüyor. dediğim gibi amd a8 toplanabilir. hatta üşenmeyip topladım. küçük matx bir yapı ile hemde.

  • Gerginix @gerginix
   Söylediğiniz salt teori. Bir aralar tam olarak aynısını ürettiğim, somutladığım ve somutladığıma pişman olduğum bir teori. Intel G3220, A6600K kadar performansa sahip aynı zamanda daha ucuz. Üstelik A55 gibi USB 2.0 SATA II sınırlarından bir anakarttan daha uygun fiyatlı SATA III ve USB 3.0 arabirimlerine sahip Intel anakart da var. İşlemcinin fanının, seçtiğiniz... Devamını gör
   Söylediğiniz salt teori. Bir aralar tam olarak aynısını ürettiğim, somutladığım ve somutladığıma pişman olduğum bir teori. Intel G3220, A6600K kadar performansa sahip aynı zamanda daha ucuz. Üstelik A55 gibi USB 2.0 SATA II sınırlarından bir anakarttan daha uygun fiyatlı SATA III ve USB 3.0 arabirimlerine sahip Intel anakart da var. İşlemcinin fanının, seçtiğiniz kasanın PSU’sunun sesi de cabası. Hem APU toplanacağı zaman, Intel HD serisinden çok daha becerikli bir dahili grafiğe sahip olmak dışında hiç amaç olmasın. Yoksa işlemci cephesinde Intel’in G serisi Pentium’ları bile 6600K’ya kadar daha iyi performans sunarken anakartı ile birlikte ciddi miktarda daha ucuza mal oluyor. Ayrıca APU’nun dahili grafiğinden adam gibi sonuç almak için minimum 2x4GB 1866mhz RAM kit almak da şart. O RAM’e para yetmez denirse de G serisi Pentium orada el sallıyor beni al diye. Bizzat tecrübe ile sabittir.
   @gltekin
  • gltekin @gltekin

   sadece bütçe temelli, mevcut senaryoya göre üstün körü toplanmış bir sistem. usb 3 elbette olmazsa olmaz ama celeron bir pcyi kullanma düşüncesi dahi bunu unutmanıza neden olabilir. tamam dediğiniz mantıklı peki grafik kartı açığını nasıl kapaacaksınız. 1333mhz ramler apuda tatmin edici sonuçlar verebilir hd graphic yanında.

  • FoxRiver @foxriver

   İşlemci’den biraz kısılarak usb 3 sata3 anakart alınabilir. Bir de vatan fiyatları yüksek kalıyor. Mesela kargo dahil DVD-RW piyasada 40 tl iken vatanda 50 tl.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  hala tartışmalar tartışmalar. tamam casper rez,l bir firma. işçilerine türlü pislikler yapıyor ok. ürünleri de kalite değil. ama ortada bir ürün var. ve bu ürün belli alanlarda alternatifsiz. aynı ürünü msi 1400 e satıyor. kablolu klavye mouse ile.

  bir de şöyle düşünün. adamlar bunu vermiş TS editörlerine inceleyin demiş. arada belli bir hukuk oluşmuş. sizler de buraya abuk subuk yazarak bu münasebetlere çamaşur suyu döküyorsunuz.

Logitech G502 Proteus Core oyuncu faresi incelemesi

Logitech’in oyuncu farelerine eklenen son ürünlerden G502 Proteus Core’u inceliyoruz. Yazılımı ve programlanabilir 11 tuş sayısı yanında tasarımıyla da piyasadaki en iyi oyun farelerinden biri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 64
 • KaziQ @kaziq
  Selamlar,

  Mouse’u bu incelemeden once siparis etmistim ve bugun elime gecti. G700s’den bu kadar nefret ettikten sonra buna gecmek muthis bir duygu. Cok daha kucuk, cok daha hafif ve kaygan. FPS oyunculari icin uretilmis G700s in aksine elime tam oturdu.

  Bunun haricinde soylemek istedigim sey, mouse’un kaymasini cok onemli bulan kisiler benim gibi bircok mousepad denemis... Devamını gör

  Selamlar,

  Mouse’u bu incelemeden once siparis etmistim ve bugun elime gecti. G700s’den bu kadar nefret ettikten sonra buna gecmek muthis bir duygu. Cok daha kucuk, cok daha hafif ve kaygan. FPS oyunculari icin uretilmis G700s in aksine elime tam oturdu.

  Bunun haricinde soylemek istedigim sey, mouse’un kaymasini cok onemli bulan kisiler benim gibi bircok mousepad denemis olabilir. Elimde G440 haricinde biri metal, biri anodized aluminum, digeri rubber olmak uzere 3 farkli pade sahibim. Bugun G440 ta elime geldi ve su ana kadar kullandigim en iyi mousepad. Mouse’u almayacaksaniz bile G440 kesinlikle bakmaniz gereken bir pad.

  Saygilar

 • BÜLENT SARIKAYA @bulent-sarikaya

  bu aralar aslında almayı düşünüyorum ama logitech g510 aldım taksiti bitince ya ssd yada mause almayı düşünüyorum bakalım nasıl ayarlıyıcam güzel bir masuseymiş elinize saglık..

 • Türker Tunalı @turkert
  Sadece oyun değil iş içinde gerekli ek tuşlar. Ben 15 yıldır, ek tuşları Windows içinde kullanıyorum. Pencerelerin uzak köşelerinde ki küçücük tuşlara tıklamak yerine her bir tuşa pencereyi arkaya at, pencereyi kapat gibi görevler atayabiliyorsunuz. İnternette gezerken Tab kapatma (CTRL-F4) önemli. Bir uygulama başlatmak için masaüstü ya da başlat menüsüne gitmeden... Devamını gör
  Sadece oyun değil iş içinde gerekli ek tuşlar. Ben 15 yıldır, ek tuşları Windows içinde kullanıyorum. Pencerelerin uzak köşelerinde ki küçücük tuşlara tıklamak yerine her bir tuşa pencereyi arkaya at, pencereyi kapat gibi görevler atayabiliyorsunuz. İnternette gezerken Tab kapatma (CTRL-F4) önemli. Bir uygulama başlatmak için masaüstü ya da başlat menüsüne gitmeden başka bir tuş ile kullandığınız programları gösteren http://app.etizer.org/ kullanarak uygulama açma işleminiz hızlanır. Appetizer ile kendi istediğiniz grupları oluşturduğunuz için devamlı imlecinizin ucunda kendi hazırladığınız uygulamalara kendi istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz. Masaüstü veya Başlat menüsüne gerek yok. Bende Çift Tıklama da ekli ama çok kullanmıyorum. Onun dışında hangi yüzeyde çalışmanız gerektiği belli olmaz, her yüzeyde kullanabilmek önemli. Çizim uygulamarında da işleri kolaylaştırır.

  Kötü yanları bu tarz farelerin genelde görüntüsü çok iş ortamına uygun değil. Fazla ışıklı ve gösterişli. Sade olanı bulmak biraz zor olabiliyor. Birde genelde kablolu oluyorlar, her iş ortamında kabloya yer yok. Benim ki hem kablolu hem kablosuz. Kablosu ile pilini şarj ediyor.

  Ben son birkaç yıldır G700 kullanıyorum, daha önce de gittiğim her işyerinde bu tarz bir fare aldırdım. Sonuç olarak işimizi bilgisayar ile yapıyorsak o bilgisayarla iyi anlaşabilmek için de bu tarz bir fare gerekli.

Samsung Smartphone Gamepad İncelemesi

Samsung’un özellikle Android cihazlarda oyun oynanmasını kolaylaştıran gamepad’ini inceliyoruz. Bluetooth destekli birçok cihazda da çalışabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 48

CM Storm Mizar, Pitch, Resonar, Alcor, Rapid-i ve Trigger-Z incelemesi

Cooler Master’ın oyuncu ekipmanları ürettiği markası CM Storm’un çeşitli klavye, fare ve kulaklıkları teste geldi. Raid-i ve Trigger Z mekanik klavye, Mizar ve Alcor oyuncu faresi ve Pitch ile Resonar ise oyuncu kulaklığı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 78
 • AranelSurion @aranelsurion
  Kendim epeydir G15 ve 4-5 aydır G500S (öncesinde yıllarca G9) kullanıyorum Logitech ‘den. Açıkçası kaç senelik, üretimden çoktan kalkmış G15 klavyemi bile en son sürüm LGS destekliyor, ayarlarıyla, makrosuyla, sanki yeni bir ürünmüş gibi destekleniyor ve kullanabiliyorum. Demek istediğim, Logitech ‘den aldığım bir ürün, donanımsal olarak ömrünü... Devamını gör
  Kendim epeydir G15 ve 4-5 aydır G500S (öncesinde yıllarca G9) kullanıyorum Logitech ‘den. Açıkçası kaç senelik, üretimden çoktan kalkmış G15 klavyemi bile en son sürüm LGS destekliyor, ayarlarıyla, makrosuyla, sanki yeni bir ürünmüş gibi destekleniyor ve kullanabiliyorum. Demek istediğim, Logitech ‘den aldığım bir ürün, donanımsal olarak ömrünü doldurmadıkça yazılımsal olarak evladiyelik. Ben şahsen mekanik klavyeye geçene kadar tepe tepe kullanacağım, halen çok iyi bir klavye mesela.

  Videodaki CM yazılımını görünce, aradaki fark çok gülümsetti. Logitech Gaming Software ‘ın gelişmişliği, stabilliği, arayüzü ve verdiği kalite hissine karşılık CM ‘in yazılımı şaka gibi olmuş, fiyat olarak da bence uçurumlar yok arada, bu Gaming diye satılan ürünlerin yazılımı düzgün olmadıkça esprisi olmuyor zaten. LGS ile yeni gelen Arx Control var mesela, cihazdan bağımsız bir özellik, Android veya iOS ‘unuza uygulamasını kuruyorsunuz, uzaktan yönetim, ekstra bilgi ekranı, makro bilgileri vs. gösterebiliyorsunuz. Başlı başına ayrı bir özellik olarak ekleniyor LGS ‘e, ücretsiz olarak kullanıyorsunuz.

  Kulaklığı falan bilemem de (ki onda da bana öyle geliyor ki o fiyata daha iyi üstünde “Gaming” yazmayan kulaklıklar vardır) açıkçası eğer böyle özellikli, cafcaflı bir şeyler alacaksam Logitech ‘den alırım, CM ‘in ürünleri çok alakasız kalmış. (Ha bir de o farelerin dizaynı, bana 10+ yıl önce kullandığım toplu ofis faresini anımsattı. Olmamış o da maalesef.) CM yeni bir HAF XB yapsın, ne bileyim JetFlo ‘ları geliştirsin, PSU bile üretsin ama bu işlere pek bulaşmasın daha iyi olur gibime geliyor.

 • Cooler Master Türkiye @coolermasterturkiye

  Merhaba Arkadaşlar,
  Videoda incelemsi olan bütün ürünlerimiz ve diğerleri “Gameekstra” da satılmaya başlanmıştır.
  http://www.gameekstra.com/index.php?do=catalog/results&q=cm+storm

 • Cooler Master Türkiye @coolermasterturkiye

  Sorunuzun altına yazmıştım, CTIA. @nextgeneration

Orta düzey Intel oyun sistemi toplama rehberi

Macid ve Can’a oyun sistemi topladığımız videoların ilki hazır. Levent Pekcan’ın hazırlayıp topladığı, Macid’in ise faturasını ödediği ilk sistemde Intel ve Nvidia tercihini görüyoruz. Orta seviye bir sistemin hedeflendiği bu video serisinde ikinci bölümde Can için AMD sistem kurulacak.

Kurduğumuz sistemin bileşenleri şöyle:

İşlemci: Intel Core... Devamını gör

Macid ve Can’a oyun sistemi topladığımız videoların ilki hazır. Levent Pekcan’ın hazırlayıp topladığı, Macid’in ise faturasını ödediği ilk sistemde Intel ve Nvidia tercihini görüyoruz. Orta seviye bir sistemin hedeflendiği bu video serisinde ikinci bölümde Can için AMD sistem kurulacak.

Kurduğumuz sistemin bileşenleri şöyle:

İşlemci: Intel Core i5 4670K
Anakart: Asus H97M E
Bellek: Corsair Vengeance DDR 3 1600 2x4GB
Ekran Kartı: eVGA NVIDIA GeForce GTX 760

Disk: SSD Kingston V300
Hard Disk: WD Blue 1TB
Kasa: Zalman Z9 Plus

Güç kaynağı: High Power 560
Optik: Pioneer DVR S21LBK
İşletim sistemi Windows 8.1 Pro

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 243
 • emirclio @emirclio
  Macit bu durumdan karlı çıkacak. Can ise zararlı.Yok neymiş amd sistemler upgrade edilebiliyormuş muş.Hani nerde? İşlemciyi bulabilcekmisinde upgrade ediceksin.Büyük yalan .Canı seviyorsanız intel işlemcili birşey yapın ,ekran kartında ati kullanabilir. Bu büyük eziyeti yapmayın çocuğa saçları dökülür.Benimki işlemci aramak yüzünden dökülmeye başladı.(buradan... Devamını gör
  Macit bu durumdan karlı çıkacak. Can ise zararlı.Yok neymiş amd sistemler upgrade edilebiliyormuş muş.Hani nerde? İşlemciyi bulabilcekmisinde upgrade ediceksin.Büyük yalan .Canı seviyorsanız intel işlemcili birşey yapın ,ekran kartında ati kullanabilir. Bu büyük eziyeti yapmayın çocuğa saçları dökülür.Benimki işlemci aramak yüzünden dökülmeye başladı.(buradan yatırımcı arkadaşlara tavsiyem gitsinler amd phenom II x6 pazarlasınlar satsınlar.Köşeyi dönerler.Herkes heryerde arıyor kimse bulamıyor. Amd şu işlemcileri yeniden satsa geleceğini iyice sağlama alır ama nerde onlarda bu zeka)(İnşallah batar amd hıh)
 • Yıldırım Yiğit @blitzhan

  #gamsizm Sizin görüşlerinize güveniyorum. Birde bilgisayarı nereden toplayabilirim ? Vatan, eksen bilgisayar ? Önerbileceğiniz bir yer varmı

 • fleshstorm @fleshstorm

  @leventp K serisi işlemciyle H serisi anakart önerildiğini görünce, videoyu izlemeye gerek duymadım :)

  Acaba neden, MSI Z97 yerine, aynı fiyata Asus H97M önerdiniz?

  • Kemal B. @calimera

   Videoyu izleseydiniz bu soruyu sormazdınız. Oc için soğutucuya ihtiyaç var ve soğutucu alınmadı. Bu yüzden oc düşünülmedi en başından. Anakart olarak da asus’u msi’a tercih etmeleri h97 almalarına sebep oldu. Şimdi o zaman neden K serisi işlemci aldılar diye de sorabilirsiniz. Aralarında 20 lira fiyat farkı olduğu için K serisi tercih ettiler.

 • patlakhaber @patlakhaber
  orta düzey mi?
  vay ben yanmışam vay ben ölmişem.
  daha yeni sırf o işlemcinin parasına kasa topladım ben (kargoda) sırf o işlemci 600tl den aşağı değil o zalman kasa varya o zalman kasa 150 tl den aşağı değil. bu sistem en aşağı 1400tl filan deyim ben size.
  600 e yeni topladım zalman kasalı ssd li sata3 lü müçlü anakart paşalar gibi 10 sene kullanırım Allah... Devamını gör
  orta düzey mi?
  vay ben yanmışam vay ben ölmişem.
  daha yeni sırf o işlemcinin parasına kasa topladım ben (kargoda) sırf o işlemci 600tl den aşağı değil o zalman kasa varya o zalman kasa 150 tl den aşağı değil. bu sistem en aşağı 1400tl filan deyim ben size.
  600 e yeni topladım zalman kasalı ssd li sata3 lü müçlü anakart paşalar gibi 10 sene kullanırım Allah izin verirse.
  ——————————
  @wise Arkadaşım sen beni yanlış anlamışsın :) Demek istiyorum ki bu verdiğin yanıt çok değerli böyle başkalarına ait sitelerde yorum olarak harcama kendine bir site yap orada paylaş diyorum gerçekten pc manyağı olduğun belli (güzel anlamda.) tamam ben işsiz aylak , patlağım ve “milleti kışkırtmak için” mesajlar yazıyorum. sen de çok yanlış anlıyorsun hemen savunmalara geçiyorsun be kardeşim
  Bilgine paylaşımına ve emeğine saygı duyuyorum. o “işsiz aşsız işaaşsız” çok hoşuma giden bir espri kalıbı yanlış anlaşıldı galiba kusura bakma.
  • wise @wise

   Özür dilerim senden. Ben de sert çıktım. Affet.Bu gibi ortamlarda bilgi paylaşmak boş iş oldu artık. Boş boşşeyler paylaşanlar adam oldu. Ondan böyle tepki verdim.

Ekonomik laptop Asus X551MA İncelemesi

Editörümüz Murat Gamsız, kampanyadan 500TL+KDV’ye aldığı Asus laptop’u inceliyor. Ucuz ürünlerde nelerin eksik kaldığını görmek ve hangi işlere yarayacağını öğrenmek isteyenlere deneyimlerimizi aktarıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 199
 • Kemal Cihan @kabasakalkcb

  şu incelemeyi yayından kaldırın yahu. 2 haftalık inceleme 2 yıllık gibi oldu şu andaki fiyatına baksanıza laptopun.

 • sayahan @sayahan
  Su oyun oynanmaz lafinin da hastasiyim:)) Bu gun oynanir bi sistem toplasam, 1-2 seneye oynanmaz etiketi onada yapistirilacak:)) Tüm ayarlar yuksek, 60fps altina dusmeden her cikan oyunu oynayabilmek icin, saniyorum ki her sene bir servet odemek lazim. Zira her yeni cikan baba oyun, daha cok sistem gereksinimine ihtiyac duyuyor. C64, Amiga yillarini dusununce bir ic geciriyor insan:) o mantik... Devamını gör
  Su oyun oynanmaz lafinin da hastasiyim:)) Bu gun oynanir bi sistem toplasam, 1-2 seneye oynanmaz etiketi onada yapistirilacak:)) Tüm ayarlar yuksek, 60fps altina dusmeden her cikan oyunu oynayabilmek icin, saniyorum ki her sene bir servet odemek lazim. Zira her yeni cikan baba oyun, daha cok sistem gereksinimine ihtiyac duyuyor. C64, Amiga yillarini dusununce bir ic geciriyor insan:) o mantik artik konsonllarda var sanirim.

  Neyse merak edenler olursa soyle soyleyeyim. Tanitilan makinede ki islemci 10sene oncesinin athlon 64 X2 lerine bedel. Cpu Benchmark puani 1000 civarinda. Bugun en hizli i7 12000 civarinda bir puan aliyor. 2000TL civarina alinan bir i5 yada dusuk i7 4.nesil bir laptop ise 4000 civarinda puan aliyor. Grafik karti dahili tamam ama bundan emin olmasamda yine 10sene oncesinin 6600gt performansini verecektir kanaatimce. Velhasili kelam bu makinede de oyun oynanir. GTA4-5 degil San Andreas oynanir, PES5 oynanir, Fifa 2006-7 falan oynanir, Dont Starve oynanir, mame emulatoru ile eski oyunlar gayet guzel oynanir. Chrome da flash block ile flash kapatilirsa internet gezintisi rahat yapilir. (Ama ben gibi 30sekme acmak yok:D) tablet kullanir gibi yada eskiden yaptigimiz gibi max 3-5sekme acmak lazim.

  Ama sunu da eklemek isterim, laptoplarin ekranlari cok kotu, elimde 3000 kusur TL dokunmatik ekranli lenovo ultrabook ve 700 liralik nexus tablet var. Hangisi daha keyifli derseniz kesinlikle tablet derim. sirf yuksek cozunurluklu ips ekrani yeter. Saatlerce film izleten bataryasini, hafifligini saymiyorum bile;)

 • Mustafa Öz @mustafaozonak
  Levent abi’nin bir pc dergisiyle beraber verilen pc toplama kılavuzu cd’ siyle ilk pc ‘sini toplamış bir insan evladı olarak kendisine saygı duyduğumu ve muhabbetini çok tatlı bulduğumu söylemek istiyorum. Laptopa gelince almayı düşünüyordum çünkü gerçekten fiyatı çok uygun. İncelemenizi izleyince vazgeçtim :) Hakikaten ya çok fakir olmak lazım ya da... Devamını gör
  Levent abi’nin bir pc dergisiyle beraber verilen pc toplama kılavuzu cd’ siyle ilk pc ‘sini toplamış bir insan evladı olarak kendisine saygı duyduğumu ve muhabbetini çok tatlı bulduğumu söylemek istiyorum. Laptopa gelince almayı düşünüyordum çünkü gerçekten fiyatı çok uygun. İncelemenizi izleyince vazgeçtim :) Hakikaten ya çok fakir olmak lazım ya da anne baba notebooku olarak alınabilir. Murat beyin ssd takma fikri açıkçası beni çok açmadı. Performansın zerresini isteyen birinin bu notebooku alacağını sanmıyorum. Ekmek nasıl temel besinse bu da o . Fakat 600 liraya, 100 de orjinal işletim sistemi düş 500 liraya ekran klavye hdd anakart ram işlemci şarj adaptörü diyecek laf yok. Tabletle kıyaslamak gereksiz. Bence tablet eşittir çöp.Tablet fiyatına laptop. Parası bütçesi olmayan koşarak gidip alsın. Şu anda 630 lira vatanda 9 taksit . Murat bey rom dedi ama dvd writer yazıyor vatan sitesinde
  • sayahan @sayahan
   Tablet bana da gereksiz gibi geliyordu, fakat bu kullanım durumunuza göre değişiyor. Ben makineyi alıp youtube da bir şeyler izleyeyim, hava durumuna bakayım, aklıma geleni googlelıyım, müzik dinleyeyim, sosyal ağları takip edeyim, Teknoseyir de takılayım derseniz, yani LP deyimiyle “tüketme” amaçlı kullanırsanız, tabletten iyisi yok. Zira tablet “bu... Devamını gör
   Tablet bana da gereksiz gibi geliyordu, fakat bu kullanım durumunuza göre değişiyor. Ben makineyi alıp youtube da bir şeyler izleyeyim, hava durumuna bakayım, aklıma geleni googlelıyım, müzik dinleyeyim, sosyal ağları takip edeyim, Teknoseyir de takılayım derseniz, yani LP deyimiyle “tüketme” amaçlı kullanırsanız, tabletten iyisi yok. Zira tablet “bu senaryoda”, laptoptan beklediğiniz herşeyi daha “keyifli” yapıyor. Zira 1000TL ye bile alacağınız laptopun ne ekranı, ne bataryası tatmin edici değil. Halen ips yada oled ekran laptoplarda standart hale gelemedi, ekranları çirkin. Batarya desen hani öyle var mı var denmeye konmuş. Tablette ise taşınabilirlik daha yüksek düzeyde ve kaliteli bir ekranda saatlerce prize ihtiyaç duymadan tüketebilirsiniz. Zaten tableti elinize aldığınız anda fark anlaşılıyor. (tabi iyi marka, çözünürlüğü yüksek bir aletten bahsediyorum, çin malı çok ucuz olanlar çöp, o ayrı) Ben anne ve babam için tablet aldım, fakat bi baktım ben onlardan daha çok kullanıyormuşum:) (merak etmeyin anların kullanmadığı zamanlarda kullanıyorum.) Ha siz üretmek istiyorsanız, iş yapmak istiyorsanız, zaten bu bütçenin üzerine çıkarsınız ve laptop yada duruma göre desktop almanız zaruri olacaktır.

iPhone 6 Plus kutu açılışı ve ön inceleme

Takipçilerimizden Doğa Güçlü, bugün iPhone 6 Plus aldı ve hemen TeknoSeyir’de kutusunu açtı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 233
 • Bulent Mantar @bulentmantar
  yahu anlamadığım bişey var.. incelemeyi yapan arkadaş DDGuclu @ddguclu bile RAM ı eleştirmiş sayfa yeniden başlat yapıyor demiş RAM eksik kalmış demiş gayet objektif olmuş ama birileri çıkıp hala yok o ram yeter yok sistem gerek duymuyor yok şu yok bu .bırakın bi yaa :) gül gibi açık kardeşim o RAM az … :) Kaldı ki arkadaş plastik yapıyı NFC yi bile... Devamını gör
  yahu anlamadığım bişey var.. incelemeyi yapan arkadaş DDGuclu @ddguclu bile RAM ı eleştirmiş sayfa yeniden başlat yapıyor demiş RAM eksik kalmış demiş gayet objektif olmuş ama birileri çıkıp hala yok o ram yeter yok sistem gerek duymuyor yok şu yok bu .bırakın bi yaa :) gül gibi açık kardeşim o RAM az … :) Kaldı ki arkadaş plastik yapıyı NFC yi bile eleştirmiş daha ne yapsın :) 4 K konusuna gelince benim kişisel görüşüm de 4 K için çok erken çünkü çok yüksek işleme ve depolama değerlerine ihtiyaç duyuyor onun içinde benim şahsi kanaatim şu yöndedir ki ne zaman yerleşik 64 gb ve üzeri standart olur ve ne zaman ilave hafıza ile minimum 256 gb lara çıkılır o zaman 4K video tamamdır ki işlemci ve pil yönündeki gelişmelerin gerekliliğini söylemiyorum bile
  • DDGuclu @ddguclu
   Yurt dışını bilmem ama bizim bu internet paketleri ile 1080P bile çok. Ben çektiğim videoları 720P üzerinde izletemiyorum ki. 4K’nın profesyoneller açısından şöyle bir avantajı oluyor, hali hazırda 1080P olduğu için yayın organları, editlerken kayıpsız kesme işlemi yapabiliyorlar.

   Lakin telefonla o kadar da profesyonel işler çıkar mı şüpheliyim. Ama... Devamını gör

   Yurt dışını bilmem ama bizim bu internet paketleri ile 1080P bile çok. Ben çektiğim videoları 720P üzerinde izletemiyorum ki. 4K’nın profesyoneller açısından şöyle bir avantajı oluyor, hali hazırda 1080P olduğu için yayın organları, editlerken kayıpsız kesme işlemi yapabiliyorlar.

   Lakin telefonla o kadar da profesyonel işler çıkar mı şüpheliyim. Ama seneye Apple’ın da 4K’yı desteklemesi kendi yararına olacaktır. Sonuçta 64GB ve 128GB modelleri var.

   Tek soru şu ısınma sorununu nasıl çözecek firmalar. Belki 1 2 seneye o da çözülür.

  • Bulent Mantar @bulentmantar
   vallaha 4K çok bilinmeyenli bir karmaşa bence, çünkü bir kere ekran teknolojisi o seviyelerde değil ( cep telefonları için söylüyorum) bırakın 4 k yı quard bile çin işkencesi bakınız lg g3 . ısınma sorun ki henüz bence 4K çekim için çalışacak bir mikro işlemci yok ( mobil işlemciler arasında) benim kanaatimce ilerleyen zamanlarda mobil üreticiler 4K sorununu... Devamını gör
   vallaha 4K çok bilinmeyenli bir karmaşa bence, çünkü bir kere ekran teknolojisi o seviyelerde değil ( cep telefonları için söylüyorum) bırakın 4 k yı quard bile çin işkencesi bakınız lg g3 . ısınma sorun ki henüz bence 4K çekim için çalışacak bir mikro işlemci yok ( mobil işlemciler arasında) benim kanaatimce ilerleyen zamanlarda mobil üreticiler 4K sorununu çözmek için ya telefonları çok kalınlaştıracaklar ya da ikinci bir görüntü işleyici için ekstra bir işlemci ekleyecekler ki bu durum da Türkiye piyasasına 3000 tl nin üzerinde cirit atan telefonlar olarak yansıyacaktır.
 • Emre Yavuz @emre69

  Çabucak asıl incelemede çıkarsa çok iyi olur. Millet iPhone’larını aldı alacak bir inceleme şart

 • Burak Dönmezkuş @burakdonmezkus

  bende 10-15 tane sticker var nedir arkadaş. anladık baya bi apple ın var:))

 • Erdem Yamancı @porelzekk

  vpn kullanımıyla ilgili bir gelişme ya da köstek var mı? purevpn in iphone 6 için clientı çıktı şimdilik bilmiyorum çünkü

Asus ROG Swift PG278Q İncelemesi

Asus’un oyuncular için tasarlanmış ROG Swift PG278Q monitörünü inceliyoruz. Monitörün en önemli özelliklerinden biri NVIDIA’nın G-Sync teknolojisini de sunması. Bu sayede ideal görüntü kalitesine ‘stutter’ ve ‘tearing’ yaşamadan ulaşıyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 88

Asus X99 Deluxe ve Rampage V Extreme İncelemesi

Intel’in yeni üst düzey platformu X99 üzerine çok detaylı bilgileri sizlerle geçen haftalarda paylaşmıştık. Bugün, elimizdeki ASUS X99 anakartların “power” düğmesine dokunuyor ve bu güçlü anakartların hem yapısını, hem BIOS özelliklerini gözden geçiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 110

NVIDIA GeForce GTX 980 İncelemesi

NVIDIA, Maxwell mimarisini en tepe seviyeye taşıyan ekran kartı GTX 980’i tanıttı. Kartın en önemli özelliği, tüm performans iyileştirmelerini ve ek özelliklerini, güç tüketimini ciddi şekilde düşürerek sağlaması. NVIDIA GTX 980’i, yerini aldığı GTX 780 Ti ile kıyaslayarak inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 146