İnceleme

ASUS’un X99 Serisi Anakartları

Intel’in X99 yonga setini duyurmasıyla birlikte, anakart üreticileri de yepyeni anakartlarını duyurdular. Bu bölümümüzde ASUS’un geçtiğimiz haftalarda basına tanıttığı X99 anakart ailesini, getirdiği OC Socket gibi ilginç ve gelişmiş özelliklerle birlikte değerlendiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 64

Masaüstünde Yeni Dönem: X99, Haswell-E ve DDR4

Intel, uzun aralıklarla güncellediği üst düzey masaüstü bilgisayar platformunu X99 yonga setiyle güçlendirdi. Hazırladığımız bu derlemede, X99 yonga setini beraberinde gelen yeni Haswell-E işlemciler ve DDR4 belleklerle birlikte tüm özellikleriyle gözden geçiriyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 43
 • dramorey @dramorey

  DDR4 yaygınlaşsın da biz de sistem kuralım.

 • freshmind @freshmind
  Performans incelemelerini deli gibi bekliyorum… Kendi çapımda hatırı sayılır bir bütçe ayırdım, sistem toplamayı düşünüyorum.

  Eylülde Nvdia 8 serisi geliyor diyorlar, e şimdi bunlarda patlak verdi …E artık 5000-6000 liraya sistem toplayıp yıl dolmadan hevesimiz gırtlağımıza kenetlenmesin.

  Öyle çok korkunç farklar yoksa , yeni teknolojinin gelişi ile... Devamını gör

  Performans incelemelerini deli gibi bekliyorum… Kendi çapımda hatırı sayılır bir bütçe ayırdım, sistem toplamayı düşünüyorum.

  Eylülde Nvdia 8 serisi geliyor diyorlar, e şimdi bunlarda patlak verdi …E artık 5000-6000 liraya sistem toplayıp yıl dolmadan hevesimiz gırtlağımıza kenetlenmesin.

  Öyle çok korkunç farklar yoksa , yeni teknolojinin gelişi ile eskinin düşen fiyatları ile daha tatlı bir şeyler yapabilirim.

  Ama fark görmezden gelinecek düzeyde değilse yeni ve güncel bir sisteme yönelmek mantıklı olacaktır…

  Çabuk taşının ağabey :) Adres verinde bir el atalım …

 • Frankenstein @frankenstein

  2500k yetiyor bana Skylake-e çıkarsa ona geçerim :D

 • OBA @oba
  Hardcore kesime hitap eden inceleme görmek güzel :) Benim gibi bilgisayarı iş için kullananları ilgilendiren bir işlemci. Fiyatı belki pahalı olabilir ama verdiği performansta ona göre olursa yine bu kesim için yaygın olarak kullanılacaktır. Acaba tes ederken premiere ve after effects gibi render performansını ortaya koyan örneklerde koymanız mümkün olurmu? Açıkçası... Devamını gör
  Hardcore kesime hitap eden inceleme görmek güzel :) Benim gibi bilgisayarı iş için kullananları ilgilendiren bir işlemci. Fiyatı belki pahalı olabilir ama verdiği performansta ona göre olursa yine bu kesim için yaygın olarak kullanılacaktır. Acaba tes ederken premiere ve after effects gibi render performansını ortaya koyan örneklerde koymanız mümkün olurmu? Açıkçası oyunlarda kaç fps almış hiç ilgimi çekmiyor. Onun haricinde teste matlab gibi bilimsel yazılılarıda dahil edebilirsiniz :)

  İyi günler

  Ongun Batuhan ALTAN
  http://www.fotodizayn.com

General Mobile Discovery 2 Ön inceleme

General Mobile Discovery 2 incelememizden önce, telefonun kutusunu açıp ilk görüşlerimizi paylaşıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 153

Ultimate Ears BOOM bluetooth hoparlör incelemesi

BOOM, daha çok Bluetooth destekli mobil cihazlara özel olarak hazırlanmış bir mobil hoparlör. Özellikle tatilcilerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu ürünün Android ve iOS tarafında özel uygulaması da bulunuyor ve yazılım üzerinden de birçok ince ayar yapılabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 104

4K teknolojisi neler getiriyor?

4K teknolojisine genelde televizyon açısından bakılıyor. Ancak yapımcı açısı da önemli. Bu videoda aynı zamanda SkyPro’nun sahibi olan Özkan Erden, bize 4K’yı yapımcı açısından anlatacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 343

HTC One M8 İncelemesi

HTC’nin en yeni üst seviye telefonu One M8′i inceliyoruz. HTC One M8, tasarımını radikal şekilde değiştirmese de M7 modelinden net bir şekilde ayrılıyor.

Fotoğraf örnekleri için tıklayın. (65MB)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 180
 • omernurisay @oomernnuri

  HTC nin sade arayüzü rami şişirmiyor. Stabilite konusundan bence tüm androidlerin amiral gemisi. Güncelleme konusunda da çok başarılılar. Telefonun karizmasına diyecek yok. Tek noksanı kamerası

 • mustafay @mustafay
  Nisan 2014 de HTC One model telefon aldım 1 ay geçmeden kamerasında düşük ışıkta sorun olduğunu farkettim çekerken mor gösteriyordu. KVK ‘dan onarım gördü ve yenisini vermediler. HTC sorunumu çözmedi. Yasal hakkım olan sürede iade değişim talebimi yerine getirmediler. Sonuçta akıllı telefona kamerasıda iyi diye o kadar para ödedim, ödediğim paraya acıdım.... Devamını gör
  Nisan 2014 de HTC One model telefon aldım 1 ay geçmeden kamerasında düşük ışıkta sorun olduğunu farkettim çekerken mor gösteriyordu. KVK ‘dan onarım gördü ve yenisini vermediler. HTC sorunumu çözmedi. Yasal hakkım olan sürede iade değişim talebimi yerine getirmediler. Sonuçta akıllı telefona kamerasıda iyi diye o kadar para ödedim, ödediğim paraya acıdım. Ayrıca sikayetvar sitesinde haklarında yazılan şikayetlerin hiç birine cevap yazmamışlar. Bu nasıl müşteri memnuniyeti… Yeni bir telefonda sorun yaşadığınızda satıcı KVK’ya KVK HTC ‘ye HTC de sorunu size paslayarak bir üçgen oluşuyor ve mağdur ediliyorsunuz. Ürünün arkasında üretici durmazsa mağdur edileceğime bir daha HTC almam daha iyi ne uğraşacağım.
 • Daviance @daviance

  HTC’nin kasa kalitesine falan gerçekten hayranım ama arkadaşın dediği gibi HTC sanki TR pazarında hiç yokmuş gibi davranıyor ve çok pahalı evet bir fark var ama o farka değecek bir fiyat sunmuyor ,fiyatları geç düşüyor HTC 6 ay geriden geliyor sanki ,hele o kamera hiç böyle şık bir telefona yakışmamış ,yazılım çok güzel ama lens olmamış farklılık adına yaptıkları bu değişik mpixel pazarlamasının pratikte kazandırdığı hiçbişey yok.

 • Hasan Esref @hasanesref

  CNC’i Bilmeyenler için Bilgisayar Destekli Makine İmalatı (Kodlamalı) Demek yani benim okuduğum bölüm :d

Miracast ve EZCast ile kablosuz görüntü aktarımı

Kablosuz görüntü aktarımı özellikle kablo seçeneği olmayan cihaz kullanan ya da kablo görmek istemeyenler için geliştirilmiş bir sistem. Ancak farklı türleri var. Bu bölümde en meşhuru Miracast ve daha fazla opsiyon sunan Pritech W1 EZCast’i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 65

Pebble akıllı saat incelemesi

Giyilebilir teknolojilerde başı çeken saatlerin en meşhurlarından Pebble’ı inceliyoruz. Hem pil süresi hem de uygulama marketiyle ününü hak eden bir ürün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 61
 • mavi yolculuk

  özellikleri güzelimiş

 • Gokalp K.

  Merhabalar,

  Pebble almayı düşünen arkadaşlar https://getpebble.com adresinden 150 dolara ücretsiz kargo ile alabilirler. ürün 15 gün içinde gümrüğe takılmadan geliyor.

  Farkı renkte yada metal kayış isteyenler, herhangi bir saatçiden yada netten 22mm lik saat kayışı alabilirler. değiştirmesi çok basit..... Devamını gör

  Merhabalar,

  Pebble almayı düşünen arkadaşlar https://getpebble.com adresinden 150 dolara ücretsiz kargo ile alabilirler. ürün 15 gün içinde gümrüğe takılmadan geliyor.

  Farkı renkte yada metal kayış isteyenler, herhangi bir saatçiden yada netten 22mm lik saat kayışı alabilirler. değiştirmesi çok basit..

  Türkçe arayüz ve bildirimlerde Türkçe karakterleri görmek isteyenler http://pebblebits.com/firmware/ bu adresten Custom FW indirebilir. Pebble yazılımı açıkkaynak kodlu olduğu için birçok geliştirici kendi FW lerini yayınlıyor.

 • mavi tur

  Özellikleri güzel ama ekranı küçük diğer akıllı saatler daha iyi

 • Halis Emir

  Abilerim birde Samsung Galaxy Gear’ı tanıtsanız

Utoo N60 Akıllı telefon incelemesi

Türkiye’ye yeni giren Utoo markasının N60 6 inç akıllı telefonunu inceliyoruz. 1000 TL altına satılan telefonlara bir yenisi daha ekleniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 82

TP-Link WA890EA N600 WiFi adaptörü incelemesi

Eğer evinizde kablosuz internet desteklemeyen cihazlar var ise, TP-Link WA890EA ile o cihazları kablosuz internete hazır hale getirebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28
 • Melih Melikoğlu @bmelikoglu_2
  Arkadaşlar ve site yetkilileri bir sorum var. Cevap bekliyeceğim. Kullandığım işletim sistemim Windows 8.1. İş yerimizdeki 2 farklı yerde konumlu kablosuz modemdem pek doğru düzgün sinyal alamıyorum. Öğle arasında acele ile ülkemizde tanınan bilinen bir zincir elektronik perakendecisi mağazaya gidip tp-link’in yüksek güçlü kablosuz USB adaptörünü aldım. Heyecanlı... Devamını gör
  Arkadaşlar ve site yetkilileri bir sorum var. Cevap bekliyeceğim. Kullandığım işletim sistemim Windows 8.1. İş yerimizdeki 2 farklı yerde konumlu kablosuz modemdem pek doğru düzgün sinyal alamıyorum. Öğle arasında acele ile ülkemizde tanınan bilinen bir zincir elektronik perakendecisi mağazaya gidip tp-link’in yüksek güçlü kablosuz USB adaptörünü aldım. Heyecanlı idim çünkü 300Mbps ve 5dBi olmasından dolayı sonucu görmek istiyordum. Fakat kutunun üzerini hiç mi hiç incelememiştim. Kurulum error verince ve çözümlerim boşa çıkınca baktım ki bizim ürün 2014′te hala xp, vista, ve 7′ye destek veriyor. Tp-link firmasının sitesinde ise sadece 8 için güncelleme var. 8.1 için bir şey bulamadım. Yine de Win 8 güncellemesini indirdim ama beklediğim gibi bir değişiklik olmadı. Önereceğiniz bir çözüm var mı yoksa ürünü iade mi etmeliyim..?
 • Donanım

  Çok teşekkürler bende bu cihaz hakkında bilgi edinmek istiyordum konu çok iyi oldu

 • onur yılmaz @onur-white

  sonuç olarak eski bilgisayarıma modem yerine bunu baglıycam
  ?